פרשת שוברים שתיקה: "הרבה חיילים תקפו אותי – מי שחקר אותי משקר"

חסן ג'ולאני, הפלסטיני מחברון שהעיד במשטרה בחשד שהוכה בידי דובר שוברים שתיקה, טוען בראיון שאיבד את הכרתו. "הפנים שלי היו על הרצפה, גררו אותי"
דנה בן שמעון
21 בנובמבר 2017
20:20

חסן ג'ולאני, הפלסטיני מחברון שעמד במרכז הסערה האחרונה שנקשרה בארגון שוברים שתיקה, אמר הערב (שלישי) ל"חדשות הערב" בכאן 11 כי חוקריו במשטרה שיקרו. לדבריו, הטענה כי הכחיש שננקטה נגדו אלימות - אינה נכונה.

"תפסו אותי, הרמתי ידיים, הם תקפו אותי והטיחו אותי על הרצפה. חיילים תפסו אותי מאחורה, הגיעו אליי פנים אל פנים, דחפו אותי על הקיר והחלו להכות אותי", סיפר ג'ולאני, לאחר שהפרקליטות טענה כי אמר בחקירתו שלא הוכה. "אחרי זה גררו אותי למטה, הכניסו אותי לכניסה והרבה חיילים תקפו אותי". לדבריו, לאחר התקיפה אף איבד את הכרתו.

הפרשה התעוררה לאחר שדובר שוברים שתיקה, דין יששכרוף, סיפר כי בשירותו הצבאי היכה פלסטיני בעת מעצר בחברון עד שדימם והתעלף. בשוברים שתיקה טענו אמש כי ג'ולאני כלל לא קשור לאירוע ושרשויות האכיפה חקרו את האדם הלא נכון.


בסרטון שפרסם ביום שישי יששכרוף, הוא סיפר כי "לפני שלוש שנים שירתתי כקצין ולוחם בחברון. שברתי שתיקה וסיפרתי על מכות ובירכיות שנתתי לפלסטיני בזמן שהוא התנגד למעצר. אבל עכשיו, במסגרת חקירת ראווה, הפרקליטות הכריזה שאני שקרן. שום האשמה פוליטית לא תוכל להסתיר את האמת. הפרקליטות מנסה להשתיק את הביקורת על הכיבוש. ממשלת הימין מפחדת מהאמת ובצדק. אני יודע מה עשיתי ושום קמפיין פוליטי לא יוכל לשנות את זה. הידיים האלה דפקו מכות לפלסטינים בשטחים".