בן גולן
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 12.12.2017

עדכון אחרון 12.12.2017
מערכת כאן
13 בדצמבר 2017
15:53

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו.

נועה בנתור - Nuri Sunshine

במשך ארבע שנים התמודדה נועה בנתור עם מחלת הסרטן, שעצרה את הפריחה המוזיקלית שלה, שהחלה ב-2005. בנתור לא ויתרה והוציאה תוך כדי המאבק ב-2011 אלבום נפלא. כשניצחה את המחלה  הוציאה את Love & Darkness שכפי שאתם יכולים לדמיין עסק באופן אמיץ מאוד באלוהים, בחיים, במוות ובנפש. שנתיים אחרי, מוציאה בנתור סינגל מקורי ראשון שמביט קידמה. השיר שמוקדש לאחיין שלה, נורי, קורא לו ולנו לפרוס כנפיים ולהגשים את עצמנו.

בן גולן - אז כמו עכשיו

אחרי כעשור של יצירה מקומית עם רבים וטובים כגון ה-Cut Out Club, נועה בנתור, נועה בביוף, גבע אלון וכמובן הלהקה שלו Tree, בן גולן סוף סוף התפנה ליצירה עצמאית. האלבום החדש שלו "עכשיו" בהוצאת הלייבל החדש"אווזה", הוא תמהיל נהדר בין אמריקנה, פסכדליה, רוק ועוד לכדי מוזיקה ישראלית חדשה. השיר "אז כמו עכשיו" מרחיק לכת עוד יותר ומשלב גם השפעות אתניות במסורת ארוכת השנים של אהוד בנאי, ברי סחרוף ודודו טסה.

 

Dent May -  I'm Gonna Live Forever Until I'm Dead

דנט מיי נולד בשם ג'יימס דנט מיי ג'וניור באזור ממנו הגיעו כל הדברים הטובים של המוזיקה האמריקאית, הדלתא של המיסיסיפי. הוא למד קולנוע ונחשף דרך הסרטים למוזיקה של סרג' גינזבורג ולי הייזלווד וחילטר בכל מיני הרכבים עד שהוחתם בלייבל האינדי Paw Tracks שאיפשר לדנט לשקוע בניאו-פסיכדליה. אלא שהשיר הזה מציע מנעד רחב יותר של השפעות, השם הראשון שעולה לראש הוא אלטון ג'ון ואחריו מארק בולאן וטי רקס. בקיצור, גלאם רוק מהול בהרבה ניאו-פסיכדלייה.

Michael Rault – Sleep with Me

אומן הרטרו מייקל רואלט נראה כמו ג'יימס טיילור של שנות ה-70 ונשמע כמו כל הדברים הטובים של שנות ה-60 וה-70. עם ממש לדייק את זה אז השיר החדש הוא שילוב נפלא בין I'm Only Sleeping של הביטלס (וגם קצת A Day In A Life) עם Soul Love של דויד בואי. למרות ההשפעות הניכרות מדובר ביצירה עצמאית וטובה או כמו שאמר פעם וודי גאטרי:

"Don’t worry about tunes. Take a tune, sing high when they sing low, sing fast when they sing slow, and you’ve got a new tune.”

Jim James - Lucky Man

כשג'ים ג'יימס, סולן וגיטריסט My Morning Jacket, שמע על מותו של ג'ורג' האריסון הוא נכנס לאולפן והקליט מיני אלבום מחווה מקסים בשם Tribute To שראה אור רק בשנת 2009. עכשיו ג'יימס התפנה למחוות חדשות ובאלבום החדש Tribute To 2 הוא לא מתמקד רק במתים אבל גם לא שוכח אותם. הגרסה החדשה שלו לשירם של Emerson Lake & Palmer, היא מחווה נוגעת ללב לגרג לייק שהלך לעולמו בדצמבר 2016.


ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

גבע אלון – מחפש שמיים

כוכבת על – אל עבר השקיעה

ליילי – בימים

עינב ג'קסון כהן – למזרח

קובארי – שתיים שתיים

Hayelala – The Crater Song

Full Trunk וסיוון טלמור – As A Stone

Demob Happy – Be Your Man

Flyte – Faithless

S. Carey – Fool's Gold

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)