השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב
צילום: פלאש 90

השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב החל לשאת את עונשו בכלא חרמון

מיסז'ניקוב התייצב בבית הסוהר שבצפון, שם ירצה את עונש 15 חודשי המאסר שנגזרו עליו בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים מתקופת כהונתו כשר התיירות
שלי טפיירו
17 בדצמבר 2017
09:39

שר התיירות לשעבר סטס מיסז'ניקוב התייצב הבוקר (ראשון) בכלא חרמון שבגליל התחתון, כדי לשאת בעונש 15 חודשי המאסר שנגזר עליו בגין מרמה והפרת אמונים. מיסז'ניקוב הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר טיעון שפורסם לראשונה בכאן רשת ב' בסוף חודש אוקטובר.

כחלק מההסדר, הודה השר לשעבר כי פעל בניגוד עניינים חמור במהלך כהונתו במשרד התיירות. ב-2010, העביר מיסז'ניקוב תקציב של כמיליון שקלים לפסטיבל הסטודנטים באילת, ובמקביל המליץ למארגני הפסטיבל להעסיק בשכר את יוליה רוט, שאיתה ניהל מערכת יחסים, בהפקת האירוע.

השר לשעבר מיסז'ניקוב (צילום: פלאש 90)

בחודש שעבר אישר בית משפט השלום בתל אביב את הסדר הטיעון עם מיסז'ניקוב, שבמסגרתו הוטל עליו גם קנס של 70 אלף שקלים. במהלך הדיון, נשאל מיסז'ניקוב על ידי השופט צחי עוזיאל אם הוא מבין את משמעות הסדר הטיעון, והביע חרטה על מעשיו. "ביצעתי טעות בשיקול הדעת", אמר השר לשעבר. "זה נעשה מתוך חוסר ניסיון והתלהבות יתר. רציתי שהפרויקט יצליח. אני רחוק מלהיות איש מושחת, אין אצלי דפוסי פעולה כאלה".

עוד אמר השר לשעבר מטעם ישראל ביתנו: "אני מצטער מעומק לבי ומשלם מחיר כבד ביותר, עד היום. שמי שורבב גם לפרשות נוספות שבסופו של דבר הוכח שלא הייתי קשור בהן. מאז אנו עוברים גיהנום עלי אדמות. אצטרך להתחיל מהתחלה, אך אני נחוש להשתקם ולהשתלב מחדש בחיים".

מיסז'ניקוב כיהן כחבר כנסת מטעם ישראל ביתנו בין השנים 2012-2006. בין היתר, כיהן כשר התיירות וכיו"ר ועדת הכספים של הכנסת. ב-2014 הוא נחקר לראשונה בחשד לעבירות שוחד ולשימוש בסם מסוכן מסוג קוקאין במסגרת פרשת השחיתות הציבורית.