Acollective
יח"צ. צילום מיכאל טופיול

בחירות העורכים - כאן 88 | 9.1.2018

עדכון אחרון 09.01.2018
מערכת כאן
10 בינואר 2018
13:06

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו.

עינב ג'קסון כהן  - שלוש אפשרויות

הפעם האחרונה שדיברנו על עינב הייתה לפני כמה חודשים כשהיא הוציאה את הסינגל "למזרח" ופתחה קמפיין הד-סטארט לגיוס כספים עבור אלבומה החדש, "שני לבבות" (שיושק בזאפה ת"א ב-5 במארס). מאז הספיקה ג'קסון כבר לגייס את מלוא הסכום הדרוש ואף יותר ולסיים עוד כמה שלבים בדרך לאלבום, כולל הסינגל החדש שכתבה דאנה איבגי. השיר נכתב במסגרת סדנת הכתיבה "9 יוצרות" בה חברות ג'קסון כהן ואיבגי לצד איה זהבי פייגלין, דורון טלמון, דניאלה ספקטור, זוהר גינזבורג, מאיה בלזיצמן, מיכל גבע וסיון טלמור. כולן גם משתתפות בשיר שהפיק אביב משולם לצד ג'קסון.  אגב, את הסדנא מנחה המפיק והגיטריסט יהודה עדר נשיא ומייסד בית הספר רימון.

Acollective - Circles

"הקולקטיב", כקולקטיב קיימים כמעט עשור. בגלגול הרשמי שלהם הם הוציאו כבר שני אלבומים ועכשיו הם חוזרים עם אלבום שלישי שייקרא The Coming of Light. לאלבום החדש, שיושק בבארבי ב-26 באפריל, הם מגיעים בהרכב מחודש כאשר רק ארבעה חברים נשארו מההרכב המקורי (בהם שני סולני הלהקה רועי ריק ועידן רבינוביץ'), אבל הסאונד המזוהה איתם ממשיך את הדרך הארוכה שלהם יחד, ובשיר Circles יש את כל המרכיבים שהפכו אותם לסוד הגלוי של עולם האינדי הישראלי.

Ibeyi - I Wanna Be Like You

התאומות הצרפתיות-קובניות, ליסה ונעמי דיאז חוזרות להופעה בישראל (13 מאי, בארבי ת"א), הפעם עם Ash האלבום החדש והשני שלהן עד כה. האלבום שיצא בספטמבר 2017 מכיל את השיר הזה שכתבה ליסה על ולאחותה נעמי שלדבריה שמחה וקלילה יותר ממנה ולכן הייתה רוצה להיות יותר כמוה.

King Gizzard & The Wizard Lizard - Beginners Luck

בתקופה שבה מוזיקאים רבים לוקחים את הזמן בין אלבום לאלבום, הלטאות האוסטרליות פעולות בקצב שמשאיר אבק אפילו למה שקרה בשנות השישים. בתחילת 2017 הם הכריזו שיוציאו לא פחות מחמישה! אלבומים בשנה - והם עמדו במילה שלהם. מפסיכדליה עם כלים מיקרוטונאליים דרך Pאנק מוטורי בשילוב ספוקן וורד מנקודת מבט של אינטליגנציה מלאכותית, ועד לסאונד גרובי יותר בהשראת הג'אז האתיופי של מולאטו אסטטקה. הלטאות מחליפות צבעים ללא הרף ומסנתזות בין סאונדים שונים, מספיק להציץ באלבומים שבחרו שבעת חברי ההרכב ב-What's in my Bag כדי לראות עד כמה רחב ומגוון מנעד ההשפעות שלהם. Gumboot Soup, האלבום החמישי והאחרון של King Gizzard & the Lizard Wizard יצא ברגע האחרון, ב-31 בדצמבר. השיר Beginner's Luck שפותח אותו מציג את הגרסה הרכה יותר של הלהקה והוא יכול להיות נקודת כניסה בטוחה ליקום המופרע שלהם.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

אהוד בנאי - ז'אן ז'ק מון אמי
אפרת בן צור - על דרך הטבע
בן גולן – אז כמו עכשיו 
ליילי - שם מעבר לפסנתר 
תומר ישעיהו – יום אחד 
Toffe Toes - So In Love
Albin Lee Meldau - Same Boat
BORNS - Sweet Dreams 
Chris Stapelton - Nobody's Lonely Tonight 
Ten Tonnes - Cracks Between
Two Feet – I feel like I'm drowning

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)