אבי בוסקילה
צילום: גילי יערי, פלאש 90

מנכ"ל "שלום עכשיו" אבי בוסקילה הכריז כי יתמודד על ראשות מרצ

בוסקילה הודיע על המהלך בחשבון הפייסבוק שלו: "הציונות שלנו היא לא לאומנית, גזענית ואלימה כמו זו של הבית היהודי". הוא יתמודד מול ארבעה מועמדים: הח"כים גילאון, גלאון וזנדברג, ואבי דבוש
יואב קרקובסקי
14 בינואר 2018
17:50

מנכ"ל "שלום עכשיו", אבי בוסקילה, הודיע היום (ראשון) על כוונתו להתמודד לראשות מפלגת מרצ בבחירות שייערכו ב-22 במרץ. הוא הודיע במקביל על התפטרותו מהארגון שבראשו עמד. עד כה הכריזו חמישה מועמדים על התמודדותם לראשות מרצ: יו"ר המפלגה זהבה גלאון, יו"ר הסיעה אילן גילאון, ח"כ תמר זנדברג, הפעיל החברתי אבי דבוש וכאמור בוסקילה.

בפוסט שפרסם היום בעמוד הפייסבוק שלו כתב בוסקילה: "אני בן 42. עברתי לא מעט בחיים. ודבר אחד למדתי: כדי לפרוץ דרך, לפרק חסמים ולהפיל חומות של דעות קדומות ולנצח - צריך לא רק להגיב למציאות, אלא להוביל אותה, לנהל אותה, ובעיקר - ליצור אותה". לדבריו, "אנחנו במרצ יכולים - וזו גם חובתנו במיוחד עכשיו - לקחת את המושכות, לנצח את הלאומנות ולייצר מציאות דמוקרטית חזקה למדינת ישראל".

בוסקילה כתב עוד כי "מרצ היא מפלגה אדירה, אבל אנחנו מתנהלים כבר הרבה זמן כמו ספינה חלודה שלא נגעה במים. אנחנו תקועים בחול במקום לדחוף את עצמנו למים. יותר מדי זמן אנחנו מדברים ומייצרים שיח שמייצר עוד ועוד שיח, אבל לא מחוללים שינוי במציאות. הגיע הזמן להיות מעשיים, מחוברים, אמיתיים, חזקים. אף אחד לא גנב את המדינה, זה אנחנו שוויתרנו עליה בלי לשים לב. והגיע הזמן להילחם עליה כמו שהיא ראויה שנילחם עליה".

מנכ"ל שלום עכשיו תקף את מפלגת הבית היהודי ואמר כי "אני ציוני. ומרצ ציונית. זה בנט שלא ציוני. והבית היהודי לא ציונית. כי הציונות שלנו היא לא לאומנית, גזענית ואלימה. הציונות שלנו היא לא קנאית, אמונית ומשיחית. לא שבטית ולא פלגנית, לא שונאת ערבים ולא דורשת מהם להיות כנועים וציונים. הציונות שלנו היא המשכו של חזון ענק". בוסקילה סיים את הפוסט במילים: "אני מבקש מכם להצטרף אליי למרצ, להתפקד. אני קורא לכם: בואו למרצ, בואו ננצח".

ביום חמישי האחרון הכריזה גם חברת הכנסת תמר זנדברג על התמודדותה לראשות מרצ. זנדברג, המכהנת בכנסת מאז 2013, מסרה:"החלטתי להתמודד על מנת להרים את המפלגה ואת השמאל הישראלי מהקומה השפופה שהם נקלעו אליה. הגיע הזמן לומר את הדברים בצורה הכי ברורה: מרצ צריכה התחלה חדשה, צריכה רוח חדשה וצריכה הנהגה חדשה".


ח"כ זנדברג אמרה כי היא "מברכת את אבי בוסקילה על הצטרפות למירוץ לראשות מרצ ומאחלת בהצלחה לכולנו״. דבוש התייחס גם הוא להכרזת בוסקילה ואמר כי הוא "מברך על הכרזתו. תמונת ההתמודדות במרצ מתבהרת. מדובר בניצחון למאבק שהובלתי, לבחירות פתוחות והקדמת הבחירות לראשות המפלגה. נמשיך להביא, בנחישות, קהלים חדשים למרצ, ואת הפריפריות החברתיות והגיאוגרפיות להנהגה".

גלאון ברכה את בוסקילה לאחר הכרזתו ואמרה כי "התמודדות היא חלק חשוב מחיים פוליטיים ועכשיו, אחרי שהפחתי חיים במרצ, אני מתכוונת לנצח בבחירות ולהגדיל אותה למספר מנדטים דו ספרתי. אני מברכת את אבי בוסקילה על הצטרפותו למירוץ, ושמחה על גיוון המתמודדים שהתאפשר אחרי המאבק שלי לפתיחת מרצ".