OSOG
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 16.1.2018

עדכון אחרון 16.01.2018
מערכת כאן
17 בינואר 2018
15:30

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו.

(JONZ - I'm The One (Solid Wind

ג'ניה וסילנקו ויואב אור הם זוג אוהבים שחיים ויוצרים יחד בבית קטן ומבודד על צלע הר הזמארין בצפון ישראל. השירים שלהם מושפעים מאורח החיים שלהם ומלווים בקליפים אמנותיים שהם יוצרים בעצמם. במארס הקרוב הם ישיקו את אלבום הבכורה שלהם בהפקת אורי וינקור (אסף אבידן, קולולוש).

OSOG - If I Lost U

לפני כעשור אביטל תמיר נטש את להקת המטאל שלו בצפר, אחת מלהקות המטאל המצליחות של ישראל, לטובת הרכב חדש ואחר לגמרי בשם (OSOG (On Shoulders of Giants. מהעולם החשמלי והמדוסטרט של המטאל הוא היגר לעולם האקוסטי והעתיק של הפולק האמריקאי. אבל גם עם OSOG תמיר לא נתקע במסגרות וביחד עם קאסט גדול של מוזיקאים מצליח לגעת בגוונים שונים של מוזיקה. ביום הראשון לשנה החדשה הם השיקו את אלבומם הרביעי, Radio Católica שהוקלט באמריקה. אגב, את שם האלבום הם לקחו משלט חוצות שראו בארה"ב. הסינגל If I Lost U הוא דואט של תמיר עם הזמרת קטי דניאלסון שהקליטה עם OSOG בתחילת דרכם.

Greta Van Fleet - Highway Tune

אל תאמינו לשמועות, הרוקנרול לא מת. הוא חי ובועט בשוליים ורק מחכה שתבוא חבורת צעירים וצעירות עם זעם נעורים שיקחו אותו וידחפו אותו עמוק אל תוך הלוע המשומנת של סדר היום הציבורי. נראה ששלושת האחים Kiszka ממישיגן הם מועמדים חזקים לתפקיד. בניגוד להרבה הרכבים ויוצרים בז'אנר בשנים האחרונות, גרטה ואן פליט נשארים נאמנים לשורשים עם השפעות חזקות, לפעמים יותר מדי, של Led Zeppelin ו-AC/DC. השיר Highway Tune, הסינגל המוביל מ-From the Fire, ה-EP הכפול שהם הוציאו בנובמבר, צבר כבר יותר מ-7 מיליון צפיות ביוטיוב וגרטה הפכו לאחד השמות הכי חמים ומדובר כרגע בעולם. אגב שם הלהקה הוא שמה של תושבת עיר הולדתם, Gretna Van Fleet.

Stello - So in Love

הפרויקט של המוזיקאי Kit Conway פועל בניו יורק בשנים האחרונות אבל מעלה באוב צלילים וניחוחות של בריט-פופ משנות התשעים. בדצמבר הם הוציאו את Triplet No. 1: Apollo, שאפשר להגדיר אותו כ-EP בן שלושה שירים ובניהם So in Love המעולה שמזכיר את האלכס טרנר ומעלליו עם The Last Shadow Puppets. בהמשך השנה צפויים עוד חלקים משולשים בסדרה שנקראת, כמה פשוט, Triplet.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

הקולקטיב – Circles
ליילי - שם מעבר לפסנתר
עינב ג'קסון כהן – שלוש אפשרויות
תומר ישעיהו – יום אחד
Toffee Toes - So In Love
Albin lee meldau – Same boat
BORNS - Sweet Dreams
Chris Stapelton - Nobody's Lonely Tonight
Ibeyi - I Wanna Be Like You
King Gizzard & The Lizard Wizard - Beginners Luck
Ten Tonnes – Cracks Between
Two Feet – I feel like I'm drowning

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)