החיבוק בין הרב ראובן אלבז לרב אליעזר ברלנד

תיעוד: החיבוק בין הרב אלבז מחכמי התורה של ש"ס לרב ברלנד

בניגוד לטענת מקורביו של אלבז, מצלמות האבטחה הוכיחו כי נפגש עם הרב שהורשע בעבירות מין לאחר ברית שנערכה בביתו של ברלנד
ורד פלמן
24 בינואר 2018
11:23

הרב ראובן אלבז, חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, תועד מתחבק בחום עם הרב אליעזר ברלנד שהורשע בעבירות מין, במהלך ברית שנערכה בביתו של ברלנד. בתיעוד, שפורסם אמש (שלישי) בעמוד "ברסלב 'נצח נצחים'", נראים אלבז וברלנד מתחבקים, מתנשקים ומשוחחים, והוא מצטרף למגמת התמיכה ההולכת וגוברת בראש קהילת שובו בנים.


אתמול הופצה תמונה מפגישה בין הרבנים אלבז וברלנד בשולי אירוע הברית. מקורביו של הרב אלבז, המכונה גם גדול המחזירים בתשובה, פרסמו הודעה שלפיה הוא הגיע לביתו של ברלנד כדי לערוך ברית ושוחח עמו לפני כן בשל עיכוב בתחילתה. אלא שבניגוד לטענותיהם, תמונה מתוך מצלמות האבטחה במקום מראה כי הם נפגשו לאחר שהאירוע בביתו של ברלנד כבר הסתיים.

הפגישה בין הרבנים אלבז וברלנד ממצלמת האבטחה

בחודש אפריל האחרון שוחרר ברלנד בן ה-80 מהכלא, שם נשא עונש מאסר בגין עבירות מין שביצע בנשים בתוך קהילתו לאחר שהורשע בהודאתו. הוא שוחרר בהחלטה של ועדת השחרורים בשל מצבו הרפואי.

לאחרונה התארגנו שורה של הפגנות מחוץ לשיעורים שהעביר הרב ברלנד בכמה מוקדים בארץ. ביום שני מחו חרדים מחוץ לכינוס שבו השתתף בבית כנסת בעמנואל שבשומרון. בכינוס אחר שקיים בשבת בבני ברק פרצו עימותים בין תומכיו לבין מתנגדיו שבהם נפצע אדם באורח קל מפגיעת אבנים. נער בן 16 נעצר.