היללה
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 23.1.2018

עדכון אחרון 23.01.2018
מערכת כאן 88
24 בינואר 2018
14:44

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו.

עומר קורן - בני קין

היוצר עומר קורן שומר על מנהג חשוב שהיה חלק מהיצירה הישראלית ופחת בשנים האחרונות: הלחנת שירי משוררים. ב-EP הראשון שלו שיצא בשנת 2017, הלחין קורן שירים של יונה וולך, דליה רביקוביץ' כבדיאל ועוד. השיר החדש, נכתב בידי מאיר גולדברג ויהיה חלק מהאלבום המלא הראשון שלו.

היללה - Getting Older

אלבום הבכורה של היללה עוד רחוק אבל הם שומרים על גחלת ומוציאים סינגל נוסף. השיר, Getting Older מלווה את הלהקה מתחילת הדרך עוד מהאי.פי הראשון שהם הוציאו ב-2013. סולן הלהקה ניתאי קלי כתב אותו בזמן שהיה רועה צאן וגר בחוות עיזים בצפון הארץ. זה היה יכול להיות סיפור טוב אם השיר גם היה מוקלט שם אבל הוא דווקא הוקלט בתל אביב אצל המפיק אורי וינוקור ונשלח למיקס בצרפת אצל אמני המיקס וינסנט ג'ונוויל ופייר לוזי.

Eels - The Deconstruction

ההרכב של המולטי אינסטרומנטליסט, מארק אוליבר אוורט הידוע בכינויו E, חוזר אחרי ארבע שנות היעדרות. המוזיקה של הצלופחים תמיד הייתה קשה לעיכול לא רק בגלל שהיא מורכבת או מרוחקת, פשוט כי היא כנה ובואו נודה על האמת, מדכאת. חייו הטרגיים של אוורט, שאיבד את אביו בגיל 19, את אחותו בגיל 33 ואמו שנתיים אחר כך בגיל 35, שזורים במוזיקה שהוא יוצר והאיש לא חוסך ממאזיניו דבר. ביום בהיר אחד ב-16 בינואר אוורט פתאום חשף לעולם את שם האלבום החדש בלי התראה מוקדמת ובלי שמישהו בכלל ידע שזה בדרך. יום למחרת הוא הוציא את שיר הנושא של האלבום שיצא באפריל הקרוב.

Sam Fender - Play God

החל משנת 2003, ה-BBC מסמן בתחילת כל שנה את היוצרים המבטיחים לשנה הקרובה. בעבר הם סימנו את אדל, מיקה, מייקל קיוואנוקה ועוד, בקיצור הם בדרך כלל לא טועים וגם אם לא הגעת למקומות הראשונים בדירוג שלהם, עצם אזכור שמך שם פותח לך דלתות שעבור אחרים נעולות עם סורג ובריח. השנה בין המועמדים, כפי שוודאי כבר ניחשתם, תמצאו את סם פנדר יוצר צעיר שמצליח לכתוב על הכול חוץ מאהבה, דבר נדיר בנוף המוזיקלי של ימיינו.  

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

הקולקטיב – Circles
ליילי - שם מעבר לפסנתר
עינב ג'קסון כהן – שלוש אפשרויות
JonZ – I'm the one
OSOG – If I lost you
Toffee Toes - So In Love
Albin lee meldau – Same boat
Greta Van Fleet - Highway Tune
Ibeyi - I Wanna Be Like You
King Gizzard & The Lizard Wizard - Beginners Luck
Stello - So In Love
Ten Tonnes – Cracks Between

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)