אזיקים
צילום: שאטרסטוק

חשד: מורה מהשרון קיימה יחסים מיניים עם תלמיד

המקרה התרחש, לפי החשד, ב-2013 ומאז נסגר בית הספר בו לימדה המורה. דיווח הועבר למשרד החינוך, והמשטרה צפויה לבקש להאריך את מעצרה של החשודה
שרון עידן
24 בינואר 2018
23:05

מורה בשנות השלושים לחייה מבית ספר באחד מיישובי השרון נעצרה היום (רביעי) בחשד שקיימה בעבר קשר בעל תוכן מיני עם תלמיד, תוך ניצול יחסי מרות וחינוך. מדובר על אירוע מ-2013, אז היה התלמיד שעמו ניהלה המורה יחסים, לפי החשד, נער צעיר. בית הספר שהעסיק את המורה נסגר מאז. דיווח על המקרה הועבר לטיפול משרד החינוך, והמשטרה צפויה לבקש להאריך את מעצרה של המורה.

בשבוע שעבר המנצח מנחם נבנהויז, ששמו נקשר בשורה של עבירות מין שביצע לכאורה בבוגרי תיכון תלמה ילין, יצא לחופשה בלתי מוגבלת בזמן מהטכניון. במוסד האקדמי מינו מחליף לנבנהויז שימלא את מקומו לעת עתה במחלקה ובתזמורת שבאחריותו.

מהטכניון נמסר כי הם "משקיעים משאבים ומאמצים רבים כדי להבטיח סביבת עבודה ולימודים המכבדת כל אישה ואיש בקמפוס, ופועל באופן שוטף ועקבי למניעת הטרדות מיניות ולטיפוח תרבות מכובדת". עוד נאמר כי המוסד עורך בדיקה מקיפה על מנת לברר אם היו הטרדות או תקיפות מיניות בתקופת עבודתו של נבנהויז בטכניון.

הראשון להעלות את הטענות נגד נבנהויז היה העיתונאי אסף הראל שטען במאמר שפרסם באתר "הארץ" כי המנצח הטריד וניצל מינית אותו ותלמידים נוספים בבית הספר. בסרטון שפרסם שחזר הראל את תקופתו בבית הספר: "הוא היה מנצח נערץ. כל הנגנים בתלמה ילין החזיקו ממנו הכי מבין... הוא היה איש כריזמטי, מצחיק, עם אוזן מאוד רגישה והמון הבנה במוזיקה, אז לקחתי אצלו שיעורים פרטיים. אני זוכר שבאתי לשיעור... ואז מנחם הציע לי מסאז' כדי לעזור לשרירים".