רוני ריטמן, רוני אלשיך, משטרה, בג"ץ, להב 433, מפכ"
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המדינה לבג"ץ: מינוי מחליף לריטמן – עד תחילת אפריל

בתגובה לעתירת המתלוננת נגד מפקד להב 433 הפורש, המדינה גם אישרה את הפרסום בכאן חדשות, שלפיו המפכ"ל יודיע בקרוב על צעדים פיקודיים נגד ריטמן
רועי ינובסקי ותמר אלמוג
25 בינואר 2018
18:05

המדינה הודיעה היום (חמישי) לבג"ץ כי המפכ"ל רוני אלשיך פועל למציאת מחליף לניצב רוני ריטמן, שפרש מראשות יחידה להב 433, עד 1 באפריל. ההודעה נמסרה בתגובה לעתירה שהגישה המתלוננת נגד ריטמן בגין ביזיון בית המשפט.

בתגובת המדינה צוין עוד כי המפכ"ל אלשיך קיים התייעצויות רבות בנוגע לריטמן, ובתוך שבוע יודיע על אמצעים פיקודיים שיינקטו נגדו. אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי עזיבתו של ריטמן את להב 433 לא תמצה את הצעדים נגדו, וצפויים צעדים פיקודיים.

עוד פורסם אמש בחדשות הערב כי אלשיך תכנן להסתפק בלרשום לניצב רוני ריטמן הערת מפקד בעקבות התלונות על הטרדות מיניות נגד הקצין, ולהשאירו בתפקידו כראש יחידת להב 433, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. עם זאת, לאלשיך הובהר מצד הפרקליטות כי לא ניתן להתעלם מהביקורת נגד ריטמן, וכי יהיה עליו לנקוט צעד משמעתי.

האזינו לעורכי הדין של ריטמן ושל צ' מגיבים לפרישתו בכאן רשת ב':

גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר במהלך דיונים בנושא כי ריטמן לא יוכל להישאר בתפקידו כראש להב 433, וכי מעבר להדחה יש לנקוט גם בהליך פיקודי משמעתי. גורמים המעורים בתיק אומרים כי הליך משמעתי יתקיים והמשטרה תודיע על כך לבג"ץ, ולריטמן תירשם גם נזיפה - למרות שהקצין הודיע אתמול על פרישתו המוקדמת.

 צ', המתלוננת נגד ריטמן, איימה לעתור לבג"ץ אם הקצין הבכיר יישאר במשטרה. עתירתה תאפשר לפתוח מחדש את התיק נגד הניצב, ואת האפשרות שיועמד לדין פלילי.

השבוע ביקש ריטמן ממפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, לפרוש מתפקידו כראש להב 433 לאחר שלוש שנים וחצי בתפקיד. סניגורו, עו"ד ירון לונדון, אמר אתמול בכאן רשת ב' כי "רוני ריטמן הוא איש מערכת ואדם ערכי שנקלע לסיטואציה הזו. הוא הרגיש שהעניין סביבו נמשך יותר מדי זמן – ולכן החליט לקום כמו קצין וג'נטלמן ולעזוב את התפקיד".