הזמר עמיר בניון
צילום: שלומי כהן, פלאש 90

הזמר עמיר בניון קיבל ויזה לארה"ב ויופיע באו"ם

בתחילה סירבו בשגרירות האמריקנית להעניק לזמר ויזה, למרות שהוזמן על ידי האו"ם להופיע בטקס לציון יום השואה הבינלאומי, והזמר טען כי "מונעים ממני לנסוע כי אני יהודי"
דורית מזרחי
26 בינואר 2018
09:32

הזמר עמיר בניון קיבל הבוקר (שישי) ויזה לארה"ב ויצטרף למשלחת שתופיע בעצרת האו"ם בניו יורק בטקס לציון יום השואה הבינלאומי. בניון קיבל את הוויזה לאחר שבתחילה סירבו בשגרירות האמריקנית להעניק לו את אשרת הכניסה.

בניון תוכנן להופיע בעצרת בניו יורק ביום השואה הבינלאומי, המצוין ב-27 בינואר, ביחד עם מירי מסיקה ודוד ד'אור. בעוד שהאחרונים קיבלו אשרת כניסה לארצות הברית לצורך ההופעה, בקשתו של בניון נדחתה למרות שברשותו מכתב המציג אותו כמי שמבקר בארצות הברית כאורח מוזמן של האו"ם.

הסיבה הרשמית שבגינה סורבה בקשת הוויזה של בניון היא על בסיס סעיף B 214, של אי הוכחה מספקת כי יש בכוונתו לציית לתנאי הוויזה, ולשוב לארצו בתום הביקור הקצר בארצות הברית.

אתמול שגרירות ארצות הברית פנתה שוב אל בניון, והזמר הוזמן להגיע הבוקר לקונסוליה האמריקנית בתל אביב כדי לקבל את הוויזה. בניון אמר: "אני שמח לייצג את ארצי ואת עמי בטקס לזכר קדושי השואה. מה שהיה היה, ומשימה חשובה לפנינו". בטקס יבצע הזמר יחד עם מירי מסיקה ודוד ד'אור את השיר "האחרון שנשאר".

לפני שקיבל את אשרת הכניסה התבטא בניון בחריפות נגד האמריקנים, ובראיון לקמן-ליברמן בכאן רשת ב' בשבוע שעבר אמר כי "במילה אחת – מנעו ממני להופיע באו"ם כי אני יהודי. הם פשוט התאכזבו והזעדזעו מההתבטאויות שלי נגד אובמה בזמנו".

בניון הוסיף באותו ראיון: "הייתי אמור לצאת לשם, אבל כבר יצא לי החשק. האמריקנים למדו מדמוקרט גדול אחר, נשיא המדינה שלנו, שקרא להחרים אותי כשהבעתי את עמדתי. זה בגלל שאני יהודי וגאה להיות יהודי".