חוות גלעד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו: הסדרת חוות גלעד תעלה לאישור בשבוע הבא

ראש הממשלה עדכן כי הצעת החוק להסדרת המאחז תידון בישיבת הממשלה הבאה: "העיכוב – מטעמים טקטיים"
מיכאל שמש ויואב קרקובסקי
28 בינואר 2018
13:28

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר היום (ראשון) כי הצעת החוק של שר הביטחון להסדרת חוות גלעד, שעלתה בעקבות הפיגוע בו נרצח הרב רזיאל שבח, תידון בשבוע הבא בישיבת הממשלה. במהלך ישיבת שרי הליכוד, טען נתניהו כי העיכוב בנושא נוצר "מטעמים טקטיים" והוסיף: "מי שמבקרים את העיכוב עושים זאת רק כדי להציג את החוק כהישג שלהם".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בירך על ההודעה של נתניהו בנוגע לקידום החוק ומסר: "אנחנו שמחים שהממשלה צועדת בדרך הערכית והנכונה. משפחת שבח, השומרון כולו ואני מאמין שכל עם ישראל מחכים לאישור הזה. זו התשובה האמיתית לטרור".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיש את הצעת המחליטים להסדרת חוות גלעד כיישוב מן המניין חמישה ימים אחרי הפיגוע שבו נרצח הרב שבח. ההצעה קובעת כי יש "לקדם הקמת יישוב חדש על קרקע בבעלות ישראלית באזור השומרון. היישוב יפעל במסגרת המוניציפלית של המועצה האזורית שומרון, יקבל סמל יישוב עצמאי, ויקלוט בין היתר תושבים שמתגוררים כיום על אדמות פרטיות באזור".

ליברמן אמר בעקבות הגשת ההצעה כי "מפעל ההתיישבות היה מאז ומתמיד מרכיב חשוב בתפישת הביטחון הכוללת של התנועה הציונית, עוד מימי חומה ומגדל. גם היום, להתיישבות היהודית יש תרומה עצומה לשמירה על גבולות הארץ ועל חבלי מולדת. אני מקווה שכל הגורמים הרלוונטיים יירתמו בהקדם לקידום המהלך".