מירי רגב מציגה את לוגו חגיגות ה-70
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

רגב על הקלטות יו"ר הכנסת: הטקס לא שייך לאדלשטיין

שרת התרבות והספורט תקפה את אדלשטיין בעקבות חשיפת דבריו נגד ח"כים בליכוד ונגד ראש הממשלה בהקלטות שהגיעו לידי כאן חדשות: "צריך לחגוג לתפארת מדינת ישראל ולא לתפארת האגו של אדם כזה או אחר"
מערכת כאן
29 בינואר 2018
08:18
עודכן ב 08:42

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, תקפה הבוקר (שני) את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בעקבות דברים שאמר בהקלטות שהגיעו לידי כאן חדשות ונחשפו אתמול. בין השאר טען אדלשטיין כי טרפד את ניסיונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנאום בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות. "צריך לחגוג לתפארת מדינת ישראל ולא לתפארת האגו של אדם כזה או אחר", אמרה רגב לאריה גולן במשדר "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

רגב אמרה עוד כי הטקס לא שייך לאדלשטיין, אלא לאזרחי המדינה. "השתתפותו של נשיא המדינה ושל ראש הממשלה הופכת את הטקס ליותר ממלכתי ויותר רשמי. אני לא הולכת להשקיע בשני טקסים גדולים, יום אחרי יום, כדי שיו"ר הכנסת ינאם לבד בטקס המשואות. יש לי כבוד ליו"ר הכנסת, אבל המדינה מעל כולם. זה טקס ששייך לאזרחי המדינה".

רגב הוסיפה כי הופתעה מאוד לשמוע את יו"ר הכנסת שמסמל, לדבריה, את הממלכתיות ואת האיחוד, כשהוא מדבר מאחורי גבו של ראש הממשלה, ומאחורי גבם של חברי כנסת מהליכוד. "אני עדיין חושבת שמבחינת הפרוטוקול, מותר שאחת לעשר שנים גם נשיא המדינה, גם ראש הממשלה וגם יו"ר הכנסת ישתתפו בטקס המשואות. זה לא מוריד מכבודו של אף אחד", אמרה רגב.

שרת התרבות והספורט התייחסה גם להקלטות, שבהן נשמעת רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, זועמת על אחד היועצים שלה ואמרה כי הכל כשר כדי להפיל את ראש הממשלה ואת הליכוד. "שרה נתניהו לא עומדת בפני מבחן ציבורי, מי שעומד בפני מבחן ציבורי זה ראש הממשלה נתניהו. יש כאן רדיפה בלתי אפשרית כלפי משפחת נתניהו וכלפי שרה והילדים שלהם. זאת חדירה למרחב פרטי ואינטימי של כל אדם. בעיני זה מעשה מכוער ודוחה, ובעיניי אין כאן סיפור עיתונאי", אמרה השרה.

השרה רגב המשיכה להגן על רעייתו של ראש הממשלה ואמרה כי "הגברת נתניהו עושה את כל מה שמחויב על פי הפרוטוקול מאשת ראש הממשלה". בנוסף, "היא פועלת כפסיכולוגית ילדים, היא פועלת למען ניצולי שואה, למען ילדים חולי סרטן, למען חיילים בודדים, למען משפחות שכולות". "את זה לא שומעים. על זה אף אחד לא מדבר ועל זה לא מפרסמים כתבות", התרעמה רגב.

 השרה רגב התייחסה למחאות האחרונות נגד הכוונה לגרש מסתננים ואמרה כי הגורמים החוזרים על אותם שקרים רוצים להפוך את ישראל למדינת כלל אזרחיה. "הפליטים היחידים היום בארץ הם תושבי דרום תל אביב החיים כפליטים בארצם שלהם. אסור לתת פרס למסתננים, מהגרי עבודה ועבריינים שחצו את הגבול באופן לא חוקי. צריך להחזיר אותם לארצות מוצאם. פליטים צריך לקלוט בכל מקום בארץ. מהגרי עבודה צריכים לחזור.

לדברי השרה רגב רואנדה היא מקום בטוח ביותר להחזיר אליו את המסתננים. "יש בה כיום כ-180 אלף פליטים שיושבים שם בחסות האום. החוק הבינלאומי מתיר הוצאת מהגרים בלתי חוקיים למדינת יעד בטוחה ורואנדה היא מדינה כזו. מכל הבקשות שהוגשו אולי מסר בודד של בקשות הם פליטים ואותם נקבל באהבה ובשמחה בכל מקום בישראל".