קנאביס רפואי
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

הורים מאשימים: קנאביס רפואי שסופק לילדינו גרם לנזקים

הילדים הלוקים באוטיזם ואפילפסיה ומשתמשים בקנאביס רפואי טופלו חומר שאינו מתאים לצרכיהם וכך הוחמר מצבם. ספקית הקנאביס: התחום צעיר ולכן הטיפול ניתן תוך התנסות
דקלה אהרון שפרן
29 בינואר 2018
12:09

הורים לילדים הלוקים באוטיזם ובאפילפסיה טוענים (שני) שספקית הקנאביס הרפואי "קנאבליס" סיפקה להם חומר שאינו מתאים לצרכי הילדים שלהם וכי הדבר גרם לנזק לילדים. לטענת ההורים, ילדיהם לא טופלו בשמן CBD, שנחשב יעיל בטיפול בהתוויות אלה, אלא בחומרים אחרים שהחמירו את מצבם כמו שמן THC.

באחד המקרים ניתן אישור לשימוש בקנאביס רפואי לנער בן 13 מקרית אתא המוגדר על הספקטרום וסובל מבעיות הסתגלות ואלימות כלפי צוות בית ספרו. משרד הבריאות הפנה את הורי הנער לספקית "קנבליס", שטיפלה בו בתחילה בשמן-THC שלא היה אפקטיבי. הנער המשיך לנהוג באלימות ואינו יכול להגיע לבית הספר. הוא הופנה לבית החולים הדסה, שם טופל בחומרים אחרים. משפחתו מתארת כי הגיב טוב רק לשמן CBD, מוצר שספקים אחרים מתמחים בו יותר. המשפחה הגישה בקשה למעבר ספק ולשינוי מינון לפני כשבועיים וכעת בעקבות הפרסום בכאן רשת ב' אושר לו ספק.

מהספקית "קנאבליס" נמסר כי תחום הקנאביס הרפואי צעיר יחסית ולכן הטיפול ניתן גם תוך התנסות, ליווי ומעקב אחרי המטופלים. עוד נמסר כי גם במתן תרופות קונבנציונליות, לעיתים המטופל מגיב לטיפול ולעיתים לא, ואז מחליפים את התרופה.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי מטופל רשאי לבחור את ספק הקנאביס וכי מטופלים יכולים ורשאים לבצע מעבר ספק אם מצאו שהחומר אינו יעיל עבורם.

במקרים אחרים ילדים בעלי אישור לשימוש בקנאביס רפואי נאלצים להישאר בבתיהם ולא ללכת לביה"ס בגלל מחסור בשמן מסוג CBD. על כך מסרו במשרד הבריאות בתגובה כי יש מחסור בשמן מזה מספר חודשים וכדי שלא לקטוע את הרצף הטיפולי בילדים, מומלץ למטופלים להחליף ספק.

 

תגיות:
קנאביס