זוהר טביב

דוקותיים | זוהר

זוהר טביב, רק בת 14 וכבר בעלת תפקיד במספרה של אימא
מערכת כאן
30 בינואר 2018
10:38

"הוא תמיד פה, בינינו. אני מאוד מרגישה את הנוכחות שלו" מספרת זוהר טביב מכפר סבא. "אור היה האח הבכור מבין ארבעת האחים, בגיל שנה ושבעה חודשים הוא נפל מקומה שלישית בבית מלון ונפטר. כשהוא היה בן שנה אמא שלי פתחה את המספרה, אחרי מותו היא החליטה שהמקום הזה יישאר. היא בחרה לי את השם, על שמו".

היא רק בת 14 וכבר שנתיים עובדת במספרה יחד עם אימה. "אני הכי אוהבת פנים", היא מסבירה תוך כדי שהיא חופפת את שיער אחת הלקוחות. "זה הכי קל. חפיפות זה מעצבן בעיקר חפיפות עם צבע זה מסתבך, הצבע נדבק לידיים ולציפורניים ולפעמים זה קצת שורף". אחרי שזוהר מסיימת את החפיפה, אימה מסיימת את התספורת. הלקוחה מוציאה מארנקה שטר ומניחה בכוס של הטיפים. "לבריאות, תהני מגיע לך", אומרת ורד, בת 45, אמא של זוהר. "זאת הרגשה ממש כיפית לעבוד עם אמא שלי", מספרת זוהר ומביטה בהערצה על אימה, "זה כיף להיות קרובה אליה".

 

את שם המספרה שנמצאת בשכונת יוספטל בכפר סבא בקושי ניתן לזהות - "ורד עיצובים בראש", רק ציור של ורד נותר שם. "לא בא לי לתרום מיסי שילוט. נשאר רק הורד בשלט. היקום דואג שהורד יישאר", מסבירה אמא של זוהר. "אני נמצאת במצב של המתנה. מחכה לנסוע לתאילנד, לכן אני מכשירה את זוהר". זוהר מחייכת ושואלת את אימה: "ואם מישהו ירצה להסתפר?" "את תלמדי כבר עד אז לספר." צוחקת  ורד.

 

"אמא שלי לא מרשה לי לספר. מי ייתן לי בגיל הזה מספריים? אני רק ילדה בת 14". זוהר יוצאת אל מחוץ למספרה ומתחילה להוציא את המגבות מהייבוש ולקפל אותן. "אני מקבלת גם טיפים וגם כסף מאמא שלי. כרגע יש לי שתי לקוחות קבועות שבאות אליי לפן ולצבע". ורד מסתכלת על ביתה ואומרת, "החיים בחוץ שורטים וחזקים. אני מלמדת את הבת שלי שבשביל לשרוד בחוץ אפשר לעבוד בכל מקום בעולם במקצוע הזה".

עוד בדוקותיים

 דוקותיים | אהובה אלפרון 

דוקותיים | אשת הברונזה, איך הפכה קצינת המשטרה למשזפת 

דוקותיים | שרה מודל עירום