שפטל, בשנה שעברה
צילום: מרים אלסטר פלאש 90

פרסום ראשון: עו"ד שפטל יעמוד לדין משמעתי בשל דבריו נגד הרמטכ"ל

ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין החליטה לנקוט צעדים נגד סניגורו של אלאור אזריה, שכינה את הרמטכ"ל "עלוב נפש שנראה כמו פקיד"
אמוץ שפירא
30 בינואר 2018
17:02

ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין החליטה להעמיד לדין משמעתי את עו"ד יורם שפטל, שייצג את אלאור אזריה, בעקבות דברים שאמר כלפי הרמטכ"ל גדי איזנקוט - כך נודע היום (שלישי) לכאן חדשות. ההחלטה התקבלה בעקבות תלונה שהגיש ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד).

שפטל, כפי שנכתב בתלונה, העליב את איזנקוט ביולי האחרון במהלך משפט אזריה. "עלוב נפש שנראה כמו פקידון שמן - שלא משדר חיילוּת בשל משמניו", אמר על הרמטכ"ל, "פקיד שמן שעובד במחלקת הביוב של העירייה".

ח"כ שטרן טען בתלונה שהגיש כי התבטאויותיו של שפטל "חורגות מכל קנה מידה של התנהגות בדרך ארץ", והוסיף: "דברי הבלע שהטיח ברמטכ"ל אייזנקוט נועדו לפגוע בו באופן אישי, בדימויו הציבורי ובתוקף סמכותו לפקד על הצבא .כל זאת תוך התייחסות בוטה להיבטים חיצוניים שאין להם דבר עם הדיון המשפטי המתנהל בין לקוחו של עו"ד שפטל לבין צה"ל".

בנוסף, הח"כ מיש עתיד קבע כי ההתנצלות של שפטל על התבטאויותיו "נאמרו בשפה רפה, תוך הצגת כ"הבהרה" בלבד, בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. על פי פרסומים בתקשורת היא נאמרה רק לאחר שנדרש לכך על ידי מנכ"ל תחנת הרדיו ויו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו".

בתחילת חודש אוגוסט האחרון עתרה מפלגת מרצ לבג"ץ כדי להוציא צווים ולהוריד מהאוויר את התכנית שמגיש עו"ד שפטל ב"רדיו ללא הפסקה", בין השאר בשל התבטאויותיו נגד הרמטכ"ל איזנקוט. בעתירה נכתב: "טוב עשתה הרשות השנייה שדרשה מעו"ד שפטל להתנצל על דבריו הבוטים והמעליבים נגד הרמטכ"ל. חבל שהרשות לא דרשה זאת ממנו גם אחרי דברי ההסתה החמורים שלו כנגד חברי הכנסת של מרצ".

נציגו של אזריה התייחס בזמנו לעתירה של מרצ בראיון שהעניק לכאן רשת ב'. הוא כינה את המפלגה "כנופיות שמאלניות" והתייחס לעתידה של היו"ר זהבה גלאון: "יש לי הרגשה שבחירות הבאות גלאון לא תעבור את אחוז החסימה, אבל אני עדיין אמשיך לשדר".