למרות הקשיים: הזוגות החד-מיניים לא מוותרים על חלום ההורות

הם נאלצים למצוא אם פונדקאית בחו"ל, ונדרשים לשלם סכומים שיכולים להגיע ליותר ממיליון שקלים. בינתיים, הלהט"בים מחכים שהמדינה תאפשר גם להם לממש את זכותם הבסיסית לילד
אורית נבון
30 בינואר 2018
21:47

החלום להביא לעולם ילד נשמע רגיל למדי עבור רוב האנשים. אלא שבישראל, אם אתם זוג הומואים שמעוניינים להפוך להורים, זו עלולה להיות פנטזיה שקשה מאוד להגשים. הפונדקאות בארץ מותרת רק לזוגות סטרייטים, והתוצאה היא שזוגות הומואים נאלצים לבצע את ההליך בחו"ל. ההשלכות הכלכליות עצומות, והסכומים עלולים להגיע למיליון שקלים ואפילו יותר.

היעד "הזול" שנפתח לאחרונה עבור הזוגות הללו הוא אלבניה, מדינה מוסלמית שבה אסורים נישואים חד מיניים, ולכן האם הפונדקאית רשומה בתעודת הלידה כאמו של הילד. הזוג הלהט"בי שרוצה לשחרר את התינוק מבית החולים ולהביאו לארץ תלוי למעשה בחסדיה של הפונדקאית. אם זו תתחרט פתאום ולא תסכים לשחרר את התינוק, הזוג ייאלץ לחזור לישראל בלי הילד. 

למרות הכל, זוגות החד-מיניים מספרים לכאן חדשות על התקוות ועל המשברים בדרך להיות הורים, ומפצירים בממשלת ישראל: הפכו את הפונדקאות לזמינה עבור כולם במדינה, לא רק לסטרייטים. כי להיות הורה זו זכות אנושית בסיסית.