Calexico
צילום: Jairo Zavala

בחירות העורכים - כאן 88 | 30.1.2018

עדכון אחרון 30.1.2018
מערכת כאן
31 בינואר 2018
16:53

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו.

בן גולן – עד האופק

לפני כשנה בן גולן כפה על עצמו תקופת "גלות". הוא עזב את הקיבוץ והשהה את פעילות להקת האם שלו TREE לטובת התבודדות בדירה שכורה בחיפה. בתקופת הגלות הוא כתב את "עכשיו", אלבום מקסים שמשקף את תחושת הגלות ומאפשר הצצה ליום בחיי בן גולן הגולה בדירה עם הנוף לים. הבחירה לכתוב אלבום בצורה כזו, יצרה טקסטים מהורהרים, מעמיקים אבל לעיתים גם נאיביים כמו בשיר "עד האופק". הנאיביות הזו תפורה לדורון טלמון סולנית ג'יין בורדו ושותפתו של גולן בסופר גרופ הישראלי, The Cut Out Club שמנהיג ניצן חורש. יחד הם יצרו דואט נאיבי עד כאב אבל גם מלטף ומנחם בלב אלבום בודד.

עמרי סמדר & אסתר רדא – Your Love Is Mine

לפני כמה שנים אסתר רדא החליטה לקחת כמה שיעורי פסנתר. היא פנתה למוזיקאי דיג'יי עמרי סמדר. סמדר הציע לה שבתמורה לכמה שיעורים היא תקליט עבורו שיר שמתנגן לו בראש. לא היו לו ממש מילים אבל הייתה מנגינה ושורה אחת, Your Love Is Mine. סמדר ורדא כתבו מילים והקליטו את השיר אבל הוא נשאר במגירה ועכשיו הוא סוף סוף נושם אוויר עולם. השיר הוא חלק מפרויקט מתהווה של סמדר שבו הוא ישתף פעולה עם יוצרים מקומיים כמו רדא, כמו רועי אביטל (Garden City Movement), ועוד.

 

Calexico - Under the Wheels

ג'ואי בארנס וג'ון קונברטינו פועלים יחד כבר למעלה מ-20 שנה תחת השם קלקסיקו. החודש הם הוציאו את אלבום האולפן העשירי שלהם, The Thread That Keeps Us. במשך השנים קיבצו סביבם השניים קבוצת נגנים מיוחדת ומוכשרת וכך נוצר הצליל הייחודי של קלקסיקו. "טקס-מקס" מכנים את זה בארה"ב, כל הטוב שבמפגש הגבולות בין טקסס למקסיקו בא לידי ביטוי במוסיקה של קלקסיקו אבל לא רק חצוצרות מריאצ'י ופולק במקצבים לטיניים מאפיינים את הלהקה. באלבום החדש יש גם קטעים אינסטרומנטליים שנוטים לעיתים לפסיכדליה עם נגיעות ג'אזיות וקטעי סולו עם הרבה חדוות נגינה. הטקסטים באלבום מביעים מעורבות וביקורת חברתית, פוליטית וסביבתית כיאה למי שבאים מטוסון אריזונה ונטועים עמוק בתרבות הדרום של ארה"ב. Under the Wheels משקף את כל זה ומהווה נקודת כניסה טובה לאלבום החדש.

Django Django – Champagne

ג'נגו ג'נגו  - דמיינו הכלאה מוזיקלית בין פרנץ פרדיננד להוט צ'יפ - הם אולי ההתגלמות הטובה ביותר של הארט-רוק הבריטי כפי שהוא צריך להישמע ב-2018. באלבומם השלישי, Marble Skies הם לא פוחדים לחקור צלילים חדשים, ובשיר Champagne הם מוכיחים שהמוזיקה שלהם לא מתאימה רק לרגליים אלא גם לנשמה. כבר חמש שנים שהם בשטח ועדיין לא פרצו בענק אבל מי שמכיר מעריץ ומי שמעריץ נשבע שהם מהלהקות הטובות ביותר שפועלות בימינו.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

היללה – Getting Older
הקולקטיב – Circles
עומר קורן – בני קין
JonZ – I'm the one
OSOG – If I lost you
Eels – The Deconstruction
Sam Fender – Play God
Greta Van Fleet - Highway Tune
Stello - So In Love

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)