לארי נסאר בבית המשפט
צילום: איי. פי

המשטרה בארה"ב: גנזנו לפני עשור תלונה נגד הרופא שתקף עשרות מתעמלות

מדוח של משטרת מישיגן עולה כי נערה התלוננה נגד לארי נסאר, שתקף יותר מ-150 בנות, כבר ב-2004 - אך הוחלט שלא לפתוח נגדו בחקירה
סוכנויות הידיעות
01 בפברואר 2018
11:45

משטרת מישיגן פרסמה הבוקר (חמישי) דוח שממנו עולה כי ניתן היה לעצור את לארי נסאר, רופא נבחרת ההתעמלות של ארצות הברית שתקף מינית יותר מ-150 נערות, כבר לפני יותר מעשור. לפי הדוח, נגד הרופא הוגשה תלונה על הטרדה מינית בשנת 2004 - אך לבסוף החליטה המשטרה לא לפתוח בחקירה.

את התלונה הגישה בריאן רנדל-גיי, שהגיעה לנסאר כשהייתה בת 17, בזמן ששימש רופא ספורט באוניברסיטת מישיגן. במהלך הטיפול, נגע בה הרופא במקומות אינטימיים בניגוד לרצונה. בעקבות כך, אימה של רנדל-גיי החליטה להגיש תלונה במשטרה. נסאר טען בחקירתו שמעשיו היו חלק מהטיפול, ואף הציג לחוקרים מצגת המוכיחה זאת. המשטרה קיבלה את ההסבר והחליטה לגנוז את התיק.

ברקע פרסום הדוח, המשטרה המקומית צפויה לכנס מסיבת עיתונאים שבה תתנצל בפני רנדל-גיי. נציג המשטרה טען: "פספסנו את זה. אנחנו לא הולכים להסתיר זאת, רימו אותנו". הדוח מתפרסם כעת, לאחר שניתנה הנחייה לא לפרסמו עד להכרעה בנוגע לנסאר בבית המשפט. כמו כן, רנדל-גיי גם העידה במשפטו הנוכחי של הרופא ואמרה: "אני זוכרת שחששתי שאף אחד לא יאמין לי, הפחד הפך למציאות".

בשבוע שעבר נגזרו על לארי נסאר בין 40 ל-175 שנות מאסר, לאחר שהרופא הודה באשמה במסגרת הפרשה שנחשפה בחודש נובמבר האחרון. הוא הורשע בתקיפה מינית של יותר מ-150 נערות, בזמן ששימש כרופא של נבחרת ההתעמלות האמריקנית. בפסיקתה אמרה השופטת: "ברגע זה גזרתי את גזר דין המוות שלך". בנוסף, הוא נשפט בשנה שעברה ל-60 שנות מאסר נוספות בעקבות החזקת פורנוגרפיית ילדים.