ניידת משטרה
צילום: רועי עלימה, פלאש 90

תושב אשדוד מואשם שביצע מעשי סדום בילד בן 11 בבית כנסת במשך 3 שנים

הגבר, בשנות ה-60 לחייו, נהג לתקוף את הילד באיומי סכין כמה פעמים בשבוע, כשנפגשו בבית הכנסת שבו התנדב בחלוקת מזון
נסים קינן
01 בפברואר 2018
17:41

תושב אשדוד בשנות ה-60 לחייו מואשם שביצע מעשי סדום בילד כבן 11 במשך שלוש שנים. מכתב האישום שהגישה היום (חמישי) פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע עולה כי בשנים 2016-2013 התנדב הנאשם בבית כנסת "שובה ישראל" באשדוד בחלוקת אוכל וכן נהג להתפלל בבית הכנסת מדי יום.

הנאשם פגש שם את הילד, שנהג אף הוא להתפלל בבית הכנסת. במשך תקופה של שלוש שנים מדי יומיים בשעות אחר הצהריים, ביצע בו מעשי סדום ומעשים מגונים, בדרך כלל בחדר פנימי הסמוך למטבח של בית הכנסת.

על פי כתב האישום, נהג הנאשם להצמיד לגרונו של הילד סכין מטבח בעת שביצע את המעשים המיוחסים לו, ולאיים שיהרוג אותו אם יספר למישהו על שאירע. האיומים הללו חזרו על עצמם לאורך כל התקופה, כשבכמה מהמקרים גם הניח הנאשם סכין מטבח גדולה על השולחן שבחדר.

התקיפות המיניות הופסקו רק לפני כשנתיים, כשהילד עבר להתפלל בבית כנסת אחר. באחרונה נעצר הנאשם. בד בבד עם הגשת כתב האישום על ריבוי עבירות של מעשי סדום בנסיבות מחמירות, ניסיון למעשי סדום, מעשים מגונים והדחה בחקירה, ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

בבקשת המעצר כתבה נציגת הפרקליטות עורכת הדין רננה לוי כי "המשיב ביצע עבירות מין חמורות ביותר במתלונן במשך שלוש שנים, כשהמתלונן רק בן 11. המשיב הסלים את מעשיו במתלונן עד כדי ביצוע מעשי סדום חמורים והתעלם מהכאב והפחד שגרם למתלונן. זאת ועוד, המשיב הצמיד סכין לגרונו של הקטין ואיים עליו כי ירצח אותו אם יספר.

"מסוכנותו של המשיב הינה כלפי המתלונן כאן אשר חושש מאוד מהמשיב ומשכך קיימת סכנה למצבו הנפשי, וכן כלפי ילדים ונערים אחרים שכן המשיב פגע במתלונן מתוך היכרות שטחית בבית הכנסת". בית המשפט אסר על פרסום חלקים מכתב האישום ובהם גם שמו של הנאשם.