טראמפ עם ראש הבולשת רי
צילום: אי-פי

טראמפ אישר לפרסם תזכיר שטוען: "היחס מוטה"

החומר המפליל, שלכאורה מומן על ידי בכירים במפלגה הדמוקרטי, היה מהותי להשגת אישור להפעיל אמצעי ריגול מתקדמים נגד טראמפ שאמר: "הרבה אנשים צריכים להתבייש בעצמם וגרוע מכך"
יותם רוזנוולד
02 בפברואר 2018
19:42
עודכן ב 21:24

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אישר הערב (שישי) את שחרורו של תזכיר רפובליקני מסווג, שטוען כי לכאורה ישנן הוכחות להטיה של הבולשת הפדראלית ושל משרד המשפטים נגד דונלד טראמפ.

לפי גורמים שמעורים בכתוב בתזכיר, החומר המפליל, שלכאורה מומן על ידי בכירים במפלגה הדמוקרטי, היה מהותי להשגת אישור להפעיל אמצעי ריגול מתקדמים נגד טראמפ. אמצעי הריגול הופעלו בתקופה בה התמודד מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות. לפי התזכיר, בית המשפט שאישר את צו המעקב לא עודכן כי התיקייה המפלילה מומנה על ידי יריביו הפוליטיים של טראמפ.

טראמפ, שאירח עריקים מקוריאה הצפונית בבית הלבן, התייחס לפרסום התזכיר: "אני חושב שזה נוראי, זו בושה מה שקורה במדינה שלנו. התזכיר נשלח לקונגרס והוסרה ממנו החסינות, הקונגרס יעשה את אשר יעשה. הרבה אנשים צריכים להתבייש בעצמם וגרוע מכך. בואו נחכה ונראה מה יקרה".

בתשובה לאחד הכתבים שצעק לעברו של טראמפ: "האם פרסום התזכיר מגביר את הסבירות שתפטר את סגן התובע הכללי רוזנשטיין?", ענה הנשיא: "תבינו זאת בעצמכם". האחרונים נפוצו שמועות כי ראש הבולשת הפדראלית כריסטופר רי יתפטר אם יפורסם התזכיר.

ראש הבולשת הפדראלית לשעבר, ג'יימס קומי, שפוטר על ידי דונלד טראמפ כתב בחשבון הטוויטר שלו: "זה הכל? תזכיר שקרי ומטעה שהרס את ועדת המודיעין של הקונגרס, פגע באמון בקהילת המודיעין, פגע ביחסים עם בית המשפט שמאשר צווי FISA וחשף מידע מסווג. בשביל מה? משרד המשפטים והבולשת חייבים להמשיך את עבודתם".

בבולשת הפדראלית הביעו השבוע התנגדות נחרצת לכוונה לפרסם את התזכיר. בבולשת אמרו כי לא היה להם מספיק זמן לבחון את המסמך וכי הם "חוששים" בנוגע לאמינות שלו.