רכבו השרוף של האזרח הישראלי

אזרח ישראלי נכנס בטעות לכפר אבו דיס והותקף

מנגנוני הביטחון הפלסטיניים אבטחו את האזרח, שנפצע קל, עד לבואו של צה"ל. רכבו נשרף ויציאתו מהכפר נחסמה על ידי המתפרעים
כרמלה מנשה, גל ברגר ודנה בן שמעון
02 בפברואר 2018
20:18
עודכן ב 22:38

אזרח ישראלי הותקף הערב (שישי) על ידי הפלסטינים לאחר שנכנס בשוגג לכפר אבו דיס דרך עזריה. הישראלי, תושב תל אביב, הגיע לחוות סוסים באלון שבות וטעה בדרכו חזרה. הפלסטינים התפרעו, יידו אבנים, שרפו את רכבו של הישראלי, שנפצע קל, וחסמו את יציאתו מהכפר. כוחות צה"ל נכנסו לחלצו בתיאום עם המנהל האזרחי והוא פונה לבית החולים שערי צדק.  

מקורות פלסטיניים דיווחו כי מנגנוני הביטחון שלהם פעלו להגן על האזרח ואבטחו אותו בבניין סמוך לאוניברסיטת אבו דיס עד הגעת צה"ל למקום. עוד נמסר מהפלסטינים כי מספר מתפרעים נפצעו מירי. נבדקת אפשרות שבין הפצועים גם שוטר פלסטיני.

חובש רפואת חרום במגן דוד אדום, אלי מלול, סיפר: "כשהגענו, השוטרים העבירו לטיפולנו גבר כבן 59 בהכרה מלאה, הוא היה נסער וסבל מחבלות יבשות בכל הגוף, ביצענו בדיקות רפואיות חיוניות ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו יציב וקל".

לפי דיווחים לא רשמיים, בעימותים השתתפו כ-150 מפרי סדר. הפלסטינים תקפו גם כלי רכב של המשטרה הפלסטינית. דובר החמאס חוסאם בדראן אמר בתגובה לאירוע ולהגנה שסיפקו מנגנוני הביטחון הפלסטיניים: "את המתנחלים הטרוריסטים, הרוצחים שמסתובבים בגדה יש לרדוף ולהתקומם נגדם. מה שעשו היום תושבי עזריה ראוי ולהערכה ולהערצה.ואולם כל אלה שרצים לסייע ולהגן על אותם מתנחלים צריכים לבחון מחדש את הנאמנות שלהם לפלסטין ולספק על כך הסבר משכנע לילדיהם כשהם חוזרים הביתה".

מוקדם יותר היום התארגנה תהלוכה בתום תפילות יום השישי בכניסה לשכונת עיסאוויה שבמזרח ירושלים. במהלך התהלוכה התפתחו הפרות סדר אלימות. על פי דיווחים פלסטיניים נפצעו כ-20 מתפרעים מאמצעים שונים לפיזור הפגנות. הפלסטינים דיווחו גם על 11 פצועים בהתפרעויות באל-בירה, סומך לרמאללה. גם בגדר