פעילות צבא מצרים בסיני
צילום: אי-פי

כץ: "יש שיתוף פעולה עם מצרים, מעדיפים לא לפרט"

השר לענייני מודיעין הגיב לראשונה בכאן רשת ב' על הדיווח שישראל תקפה את דאעש בסיני: "האינטרס המשותף - להחליש אותם". על איראן: "פועלים מול המעצמות שיופעל עליה לחץ כבד"
מערכת כאן
04 בפברואר 2018
08:38

השר לענייני מודיעין ישראל כץ הגיב היום (ראשון) לראשונה בכאן רשת ב' על הדיווח שפורסם ב"ניו טיימס", שלפיו ישראל תקפה מאות פעמים מטרות של דאעש בסיני באישור של קהיר. "אני לא יכול להתייחס לכך ישירות. דאעש פועל בסיני תקופה ארוכה, והוא בהחלט מהווה איום על ישראל ועל מצרים. יש אינטרס משותף להחליש אותם וזה מוביל לשיתופי פעולה מודיעיניים ואחרים – אבל אלה לא דברים שכדאי לפרט אותם", מסר כץ בראיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה".

כץ התייחס גם למשבר המחריף בין ישראל לפולין בשל החקיקה סביב השואה. "יש מפלגות וממשלות ימין באירופה שמנסות למתוח קו חד ובוטה מעל השואה הנוראית שקרתה שם. אם פולין תאשר את החוק בנושא – בהחלט הייתי מציע להחזיר את השגרירה", הבהיר.

השר מהליכוד הצהיר כי "אנחנו מעוניינים ביחסים טובים עם ממשלת פולין והם קיימים, אבל לא נמכור את זכר קורבנות השואה עבור אינטרסים פוליטיים". לדבריו, "גל האנטישמיות הממוסד ששוטף את פולין בעקבות תגובת ישראל לחוק המביש הזה רק מעיד על עומק המחלה המקננת בקרב העם הפולני".

אתמול פרסם ה"ניו יורק טיימס" כי ישראל תקפה בסיני מעל מאה פעמים במשך יותר משנתיים, על מנת לעזור לשלטונות בקהיר להתמודד עם שלוחת דאעש בחצי האי. לפי הדיווח, התקיפות נגד יעדי הארגון בוצעו באמצעות מל"טים, מסוקים ומטוסים, באישורו של נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי.

בכירים אמריקנים שצוטטו בכתבה הסבירו כי התקיפות הישראליות מהאוויר סייעו לצבא מצרים להיות עם ידו על העליונה נגד פעילי הטרור החמושים. עד כה דובר צה"ל ודובר צבא מצרים סירבו להגיב לפרסום, וכך גם משרד החוץ המצרי.