חלון שנופץ בעיריית אשדוד
צילום: עיריית אשדוד

אחרי הקנסות בשבת: חלונות נופצו בעיריית אשדוד

בעירייה האשימו כי פעילי המחאה נגד סגירת עסקים בשבת השליכו אבנים: "הקנסות – שלב הכרחי במתווה לאחדות באשדוד". המשטרה: "כנראה מעשה של ילדים"
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
04 בפברואר 2018
09:30
עודכן ב 10:34

עיריית אשדוד דיווחה הבוקר (ראשון) כי חלונות במחלקת הגבייה והרווחה נופצו במהלך הלילה באמצעות אבנים. ראש העיר יחיאל לסרי הפנה אצבע מאשימה כלפי מארגני המחאה נגד סגירת עסקים בשבת בעיר, לאחר שאתמול חולקו לראשונה קנסות לחנויות שנפתחו בשבת במתחם "ביג".


"הבוקר הגיעו לעבודה עובדי עירייית אשדוד ונדהמו לגלות שחלונות מחלקת הגבייה והרווחה נופצו - 12 חלונות לפחות - ובמקום שורר תוהו ובוהו לאחר מעשי ונדליזם במקום", נאמר בהודעה מטעם העירייה. "לצד זה, אנו רואים מסע מתוזמן ומשסע נגד עיריית אשדוד שמובל על ידי בעלי אינטרסים. אנו קוראים לכולם להרגיע את הרוחות עד שיימצא פתרון הולם, כפי שהבטיח ראש העיר".

ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי כתב בדף הפייסבוק שלו: הסתה מובילה לאלימות! לצערי פתחנו את הבוקר בעיריית אשדוד עם תמונות הוונדליזם האלה. מתווה השבת המתגבש דורש סבלנות, הבטחתי פתרון, ואנחנו בדרך אליו, אבל יש עוד מספר אתגרים לעבור בדרך עקב פסיקת בית המשפט אשר חייבה את אשדוד לפעול".

לטענת לסרי, "ההתראות והקנסות שניתנו בשבת בחלק מהעסקים הם שלב הכרחי במתווה המתגבש לאחדות באשדוד, בעיקר בשל הצורך שיעמוד בסופו של יום במבחן בית המשפט. לא אגרר לפופוליסטיות והסתה אשר פוגעת בתדמיתה של אשדוד ולצערי, כמו שאתם רואים,  כבר הובילה למעשים ולמקרה ונדליזם".

מארגני מחאת השבת באשדוד הגיבו לדבריו של ראש העיר ומסרו: "אנו מגנים ומוקיעים כל הסתה לאלימות או מעשה אלימות כזה או אחר. על הגורמים הרלוונטיים למצות את הדין עם האחראים למעשה. חשוב שראש העיר ינהג ברגישות המירבית. דבריו עלולים להיחשב כהסתה עוד בטרם נבדקו נסיבות המקרה". לדבריהם, "כל פעולות המחאה נעשות באופן ממלכתי בתיאום מלא עם משטרת ישראל וכפוף למתן רשיונות בהתאם לנדרש בחוק. אנו קוראים לכולם לנהוג באיפוק".

גם המשטרה הגיבה לטענתו של לסרי כי החלונות בעירייה נופצו בעקבות הטלת הקנסות אתמול במתחם "ביג" בעיר, ומסרה: "ראש העיר מיהר בכתיבת הפוסט. אין קשר בין ניפוץ החלונות להפגנות. כנראה מדובר במעשה של ילדים".