פעילי חמאס ברצועת עזה
צילום: אי-פי

דיווח: "בחמאס מעריכים כי ישראל תפתח במלחמה בעזה בקרוב"

לפי דיווח באל-חיאת, הארגון הכריז על כוננות בדרגה הגבוהה ביותר ופינה מוצבים ברצועה מחשש שישראל תיזום מערכה "בתוך שעות או ימים אחדים"
שמעון מיג'אן
04 בפברואר 2018
09:39

מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, ופלגים פלסטיניים נוספים צופים שישראל תפתח במלחמה ברצועה, ייתכן שבתוך שעות או ימים - כך מדווח הבוקר (ראשון) העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון. על פי הדיווח, הגורמים הפלסטינים העריכו כי קיימת סבירות של 95% ל"תוקפנות שתיזום ישראל נגד עזה כבר בטווח הזמן הקרוב".

הגורמים שצוטטו בעיתון טענו כי ישראל עלולה לנצל את התמרונים והפעולות שהיא מבצעת בימים אלה באזור הדרום כדי לפתוח במהלך נגד עזה. עוד צוין כי חמאס הכריז על כוננות בדרגה הגבוהה ביותר לשם היערכות לאפשרות של תקיפה ישראלית. הארגון פינה את מרבית המוצבים שלו ופרס מחסומים ביטחוניים ברצועת עזה בימים האחרונים. הדיווח אינו מציין אם מדובר במחסומים בתוך רצועת עזה  או לאורך גבול הרצועה. בחמאס לפי שעה לא אישרו את הדיווח.

בסוף השבוע תקף צה"ל פעמיים ברצועת עזה בתגובה לירי אל שטח ישראל. בלילה שבין חמישי לשישי התפוצצה רקטה במועצה האזורית חוף אשקלון מבלי לגרום לנפגעים או לנזק, לאחר כחודש שבו נשמר השקט באזור. לאחר שרקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב גם בשישי בלילה, שב צה"ל ותקף ברצועה.