ביטן, בשנה שעברה
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

המשטרה חושדת שפעילת הליכוד העבירה מעטפות כסף בין היזם גלזר לבכיר בעיריית ת"א

מירב שמולי, המקורבת לדוד ביטן, הכחישה בחקירתה שתיווכה בין היזם דרור גלזר למשנה לראש עיריית תל אביב. קבלנים חשודים שהעבירו כספים והבטיחו דירות לחבר הכנסת
רועי ינובסקי
04 בפברואר 2018
20:38

המשטרה חושדת כי פעילת הליכוד מירב שמולי, שנעצרה היום (ראשון), בפרשת השחיתות בראשון לציון, העבירה מעטפות כסף בין היזם דרור גלזר למשנה לראש עיריית תל אביב יפו, ארנון גלעדי – כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11.

שמולי, מקורבת לביטן ובת בית אצלו מזה שנים, מכחישה את החשדות נגדה. עורך דינה יעקב מור יוסף ציין כי היא אינה מכירה מקרים מסוג זה. מעצרה הוארך בחמישה ימים. עורך הדין אריה שרעבי המייצג את גלעדי ציין כי הוא הכחיש קבלת כל טובת הנאה ומסר: "אין לנו ספק שבעוד מספר ימים תתבהר התמונה במלואה וגלעדי יחזור במהרה לשליחות ציבורית".


בנוסף, שני קבלנים שעוכבו הבוקר לחקירה עומתו עם משה יוסף, מקורבו של ביטן. האחד, בני סולימני, חשוד שהעביר כספים לחבר הכנסת דרך יוסף כדי שיקדם את ענייניו. השני חשוד כי הבטיח ליוסף וביטן שתי דירות בפרויקט עתידי בראשון לציון אם יצליחו להגדיל את זכויות הבנייה במגדל מגורים שהיה עתיד להיבנות – בעזרת ראש העיר דב צור. השניים שוחררו אך החקירות יימשכו מחר.

ביום ראשון שעבר נחקר ביטן עצמו בפעם השישית במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה. גם בחקירה זו, כמו האחרונות, הוא שמר על זכות השתיקה. ההערכות טרם החקירה היו כי ביטן יעומת עם עדויות חדשות שנגבו בפרשה, ובהן גם אלה של משה יוסף ודרור גלזר.