ח"כ דוד ביטן
צילום: פלאש 90

תיק ביטן: המשטרה תבקש להאריך את מעצרו של חשוד נוסף

האדם חשוד במתן שוחד והוא איננו נבחר או עובד ציבור. אתמול נעצרה מירב שמולי, מקורבת לדוד ביטן, שהכחישה בחקירתה שתיווכה בין היזם דרור גלזר למשנה לראש עיריית תל אביב
רועי ינובסקי
05 בפברואר 2018
08:40

אדם, החשוד במתן שוחד, נחקר אמש באזהרה במסגרת תיק ביטן. בסיום חקירתו הוא נעצר ויובא הבוקר (שני) לדיון בעניינו בבית משפט השלום בראשון לציון. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו. החשוד איננו נבחר ציבור או עובד ציבור.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי נעצרה פעילת הליכוד מירב שמולי בשל חשד כי העבירה מעטפות כסף בין היזם דרור גלזר למשנה לראש עיריית תל אביב יפו, ארנון גלעדי.

שמולי, מקורבת לביטן ובת בית אצלו מזה שנים, מכחישה את החשדות נגדה. עורך דינה יעקב מור יוסף ציין כי היא אינה מכירה מקרים מסוג זה. מעצרה הוארך בחמישה ימים. עורך הדין אריה שרעבי המייצג את גלעדי ציין כי הוא הכחיש קבלת כל טובת הנאה ומסר: "אין לנו ספק שבעוד מספר ימים תתבהר התמונה במלואה וגלעדי יחזור במהרה לשליחות ציבורית".

שני קבלנים שעוכבו אתמול לחקירה, עומתו עם משה יוסף, מקורבו של ביטן. האחד, בני סולימני, חשוד שהעביר כספים לחבר הכנסת דרך יוסף כדי שיקדם את ענייניו. השני חשוד כי הבטיח ליוסף וביטן שתי דירות בפרויקט עתידי בראשון לציון אם יצליחו להגדיל את זכויות הבנייה במגדל מגורים שהיה עתיד להיבנות – בעזרת ראש העיר דב צור. השניים שוחררו אך החקירות יימשכו מחר.

לפני כשבוע נחקר ביטן עצמו בפעם השישית במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה. גם בחקירה זו, כמו האחרונות, הוא שמר על זכות השתיקה. ההערכות טרם החקירה היו כי ביטן יעומת עם עדויות חדשות שנגבו בפרשה, ובהן גם אלה של משה יוסף ודרור גלזר.