נתניהו ודרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו סירב לדרישת החרדים לגבש חוק גיוס חדש: "זה לא הזמן"

ראש הממשלה הפתיע את ראשי המפלגות החרדיות עם הסירוב, והסביר כי הקואליציה תדון בנושא הגיוס בעתיד. החרדים מצדם הבהירו: אם אין חוק - אין קואליציה
זאב קם
05 בפברואר 2018
09:56

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סירב אתמול באופן נדיר לבקשת הסיעות החרדיות בכנסת לגבש בזמן הקרוב חוק גיוס חדש. נתניהו נימק את הסירוב בכך שמוקדם עדיין לדון בנושא.

בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה, דרשו ראשי המפלגות החרדיות - אריה דרעי, משה גפני ויעקב ליצמן - מנתניהו, להתחיל לגבש חוק חדש, שאמור להחליף את החוק שנפסל בבג"ץ לפני קרוב לחצי שנה. ראש הממשלה הפתיע את החרדים וסרב לבקשתם.

נתניהו הבהיר לשלושה כי אין זה הזמן לדון בכך ושהקואליציה תדון בנושא רק בעתיד. החרדים, מצידם, הבהירו שללא חוק גיוס חדש - שיעניק פטור משירות צבאי לתלמידי ישיבות - לא תהיה קואליציה.

בכירים בכנסת מסרו לכאן חדשות, כי חוק גיוס חדש לא יקודם בזמן הקרוב, מאחר שעל פי פסיקת בג"ץ יש זמן עד לחודש ספטמבר ולכן אין מה למהר, במיוחד לאחר הנזק הציבורי שנגרם לליכוד לאחר אישור חוק המרכולים בכנסת.

"עד שהתקציב לשנת 2019 לא יאושר בכנסת בסוף המושב הנוכחי, אין מה לדבר על קידום חוק הגיוס", הבהירו אותם גורמים בכנסת במסר חריף לסיעות החרדיות.