הנאשמת והנרצח, דוד נחום

תושבת טירת כרמל נאשמת כי רצחה את בן זוגה: "דקרה 65 פעמים"

מכתב האישום עולה כי האישה, ששמה נאסר לפרסום, רצחה בדירתה את דוד נחום, בן 63, שהיה בן זוגה במשך כ-30 שנה. לטענתה, הוא נהג להתעלל בה. "חשה ברע בשבועות שקדמו לאירוע"
ניצן גלוסמן
05 בפברואר 2018
11:24

הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום נגד תושבת טירת כרמל בת 53 המואשמת כי רצחה בחודש שעבר את בן זוגה, דוד נחום, בן 63, בדירתם. בחקירתה טענה האישה כי בן זוגה נהג להתעלל בה. הבוקר האריך בית המשפט המחוזי בחיפה את מעצרה עד להחלטה אחרת, וזהותה נאסרה לפרסום.

מכתב האישום עולה כי הזוג חיו ביחד במשך כ-30 שנה והתגוררו יחד עם שני ילדיהם המשותפים בדירה בבעלות הנאשמת. במהלך החודש שקדם לאירוע הרצח, חשה המתלוננת שלא בטוב והתקשתה להירדם בלילות. כשבוע לפני הרצח, גמלה בליבה של הנאשמת ההחלטה לרצוח את נחום, זאת הואיל והיא סברה כי הוא לא מגלה די אכפתיות למצבה הרפואי, ובשל חששה כי אם היא תאושפז בבית חולים, בן זוגה ימשיך את חייו בלעדיה בדירה שבבעלותה.

ב-14 בינואר בבוקר, בהמשך להחלטתה לרצוח את נחום, ביקשה הנאשמת מאחד מבניה כי ייקח ברכבו את אחיו לתחנת הרכבת, על מנת לסייע לו להגיע לבסיס הצבאי בו הוא משרת. זאת, מתוך כוונה שהילדים יעזבו את הדירה, והיא תוכל לרצוח את בן זוגה. 

לאחר שבדירה נותרו הנאשמת והנרצח, ביקש נחום מבת הזוג שלו כי תסייע לו לגרוב את גרביו, בשל מצבו הרפואי. בשלב זה נעלה הנאשמת את דלת הכניסה לדירה, נטלה מהשיש במטבח הדירה סכין לחיתוך ירקות שאורך להבו כ-9 ס"מ, התקרבה לבן זוגה, שלא הבחין בסכין.

הנאשמת בבית המשפט

משהתקרבה הנאשמת לבן זוגה, היא החלה לדקור אותו בצווארו ובפניו, בכוונה לגרום למותו. נחום התחנן בפני הנאשמת שתחדל ממעשיה ושתזמין לו אמבולנס, אך הנאשמת לא שעתה לתחנוניו והמשיכה לדקור אותו, תוך שהיא אומרת לו כי בכוונתה לרצוח אותו היום.

לאחר שהבחינה כי להב הסכין הראשון התעקם עקב הדקירות, ניגשה הנאשמת בשנית למטבח ונטלה מהשיש סכין בשר שאורך להבו כעשרה ס"מ ושבה לדקור את נחום בצוואר, בפנים, בבטן, בחזה ובגב בכוונה לגרום למותו. הנאשמת לא חדלה ממעשיה, עד שבן זוגה נפח את נשמתו. בסך הכל דקרה הנאשמת את המנוח באמצעות הסכינים כ-65 פעמים וגרמה לו לחמישה פצעי דקירה וכן ל- 60 פצעי חתך.

 עורך הדין בוריס שרמן, אמר בתגובה לכתב האישום כי ההגנה תבקש שתיעשה לנאשמת בדיקה פסיכיאטרית. "כתב האישום הוא מאוד מאוד קשה. הוא מתאר אירוע אלים וחמור. מותו של המנוח נגרם מעשרות רבות של דקירות", אמר.

לדבריו, "האנשמת, גם לפי עובדת כתב האישום עצמו, חשה ברע בשבועות שקדמו לאירוע. להבנתי קיים חומר רפואי רב בקשר לנאשמת. אנחנו נבדוק את כל הכיוונים, ובפרט את הנושא הפסיכיאטרי.