מעצר הלילה
צילום: משטרת ישראל

7 תושבי המרכז חשודים שהפעילו רשת סחר בנשים ממזרח אירופה

על פי החשד, מפעילי הרשת הביאו את הנשים לארץ באיומים ובאלימות - וסרסרו בהן לזנות
רום ליאור וורד פלמן
05 בפברואר 2018
15:15

משטרת תל אביב עצרה הלילה (שני) שבעה תושבי המרכז בחשד שהפעילו רשת שהביאה ארצה נשים כדי לסחור בהן למטרות זנות. הנשים הובאו מאוקראינה ומולדובה. על פי החשד, נקטו החשודים אלימות ואיימו על הנשים כדי לכפות עליהן להגיע ארצה. הנשים לא ידעו מה המטרה שלשמה הובאו לישראל, ורק עם הגעתן גילו כי הן מיועדות לעסוק בזנות. 

סגן ראש מחלק מוסר בימ״ר תל אביב, פקד ג׳קי בילביק, סיפר כי המעצרים התבצעו לאחר חקירה סמויה של המשטרה. השבעה חשודים בעבירות של סחר בבני אדם, סחיטה באיומים, סרסרות לזנות, תקיפה ועבירות נוספות. לדבריו, לכל אחד מאנשי הרשת היה תפקיד מוגדר ביבוא הנשים והסחר בהן.

במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות בירכו על המעצרים וחשיפת הרשת, וקראו לאסור על צריכת שירותי זנות בישראל. "הניסיון בעולם מוכיח שבמדינות שבהן צריכת זנות היא חוקית, עולה כל העת הביקוש לקורבנות חדשות. בעקבות כך, מדינות אלה מהוות יעד מרכזי ואטרקטיבי לסחר בנשים. כדי לטפל בתופעה האיומה הזו מהשורש חייבים לאסור צריכת זנות בחוק.

"רק צמצום צריכת הזנות על ידי חקיקה יוביל לצמצום משמעותי של סחר בנשים אל מדינת ישראל, ובתוך כך יצמצם את הפגיעה המתמשכת בקרבנות הסחר והנשים המקומיות שמנוצלות לזנות. נשאר מעט יותר מחודש לסיום מושב הכנסת הקרוב. הגיעה העת ששרת המשפטים שקד תעמוד בהבטחתה ותקדם תזכיר חוק ממשלתי לאיסור צריכת זנות ושיקום שורדות זנות".

תגיות:
זנות