מחבלי דאעש בסיני
צילום: אי-פי

דיווח בלבנון: ישראל חיסלה יותר מ-17 מחבלי דאעש בסיני

על פי עיתון אלח'באר, מדובר בחיסולים "שקטים" שהתרחשו בתקופה ממושכת מאז החל ארגון הטרור הרצחני לבסס את אחיזתו בסמוך לגבול ישראל-מצרים
ערן זינגר
06 בפברואר 2018
09:07

ישראל חיסלה יותר מ-17 מחבלים של "המדינה האסלאמית" (דאעש) בסיני מאז התבססותו של ארגון הטרור בגבול עם מצרים. כך מדווח היום (שלישי) העיתון הלבנוני "אלח'באר", במה שהוא מכנה "התנקשויות שקטות". 

על פי הדיווח, עשרות פלסטינים מהרצועה, שיצאו להצטרף ל"מדינה האסלאמית" בסוריה, בעיראק ובלוב, שבו ממדינות אלה באחרונה והתמקמו בסיני. חלק מהמחבלים היו בעברם פעילי טרור בארגונים פלסטינים בעזה, ולאחר שחוסלו הוחלפו בפעילי טרור צעירים וקיצוניים יותר.

העיתון מדווח עוד כי כמה עשרות פעילים של "המדינה האסלאמית" ששבו מזירות הלחימה, הסגירו עצמם לידי מנגנוני חמאס ואולם מחוץ לרצועה, בשטח סיני, ממשיכים לפעול אנשי השלוחה של דאעש בסיני ובהם כ-50 עזתים, נוסף על פעילים ממצרים ומצפון אפריקה שלא הצליחו להגיע לסוריה ולעיראק.

הדיווח באלח'באר מצטרף לפרסום משבת האחרונה ב"ניו-יורק טיימס", לפיו ישראל תקפה בסיני מעל מאה פעמים במשך יותר משנתיים, על מנת לעזור לשלטונות בקהיר להתמודד עם שלוחת דאעש בחצי האי. לפי הדיווח, התקיפות נגד יעדי הארגון בוצעו באמצעות מל"טים, מסוקים ומטוסים, באישורו של נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי.

שלוחת דאעש בחצי האי סיני הסבה אבידות כבדות לכוחות הביטחון המצרים בשנים האחרונות, בשורה של פיגועים המוניים בהם נהרגו מאות מאנשיו. בכירים אמריקנים שצוטטו בכתבה אמרו שהתקיפות הישראליות מהאוויר סייעו לצבא מצרים להיות עם ידו על העליונה נגד פעילי הטרור החמושים. כלי התקשורת המזוהים עם דיווחו לא אחת על תקיפות ישראליות נגדם. דובר צה"ל ודובר צבא מצרים סירבו להגיב לדברים שנכתבו, וגם משרד החוץ המצרי סירב להגיב.