בית החולים לניאדו בנתניה
צילום: יח"צ

תינוק מנתניה במצב קשה, הוריו נעצרו בחשד להתעללות

התינוק, בן 3 חודשים, אושפז הלילה בבית החולים לניאדו כשהוא סובל מארבעה שברים וחבלות נוספות. ההורים נעצרו בזמן ששהו בבית החולים
שרון עידן
06 בפברואר 2018
10:04

הורים בני 29 ו-26 מנתניה נעצרו הלילה (שלישי) בחשד שהתעללו בבנם התינוק, בן שלושה חודשים. הזוג הגיע עם בנם לבית החולים לניאדו בעיר, כשעל גופו סימני חבלה. בבדיקה שנערכה לו התגלו בגופו ארבעה שברים וחבלות נוספות בפלג גופו העליון כגון שטפי דם פנימיים.

בני הזוג טענו כי התינוק חולה, אולם הצוות שבדק אותו חשד כי ההורים הם שגרמו לחבלות והזעיק כוח משטרה. השניים נעצרו בעודם שוהים בבית החולים, ובמהלך הבוקר יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה.

מבית החולים לניאדו נמסר: "פעוט בן שלושה חודשים הגיע לבית החולים עם חבלות. כשעלה החשד לאלימות הועבר דיווח לגורמי הרווחה והמשטרה. הפעוט עבר סדרת בדיקות ומצבו כעת יציב". 

עורך דין ג’קי סגרון, סניגורם של ההורים החשודים בחבלות בגוף התינוק, אמר כי "ניתנה החלטה שיפוטית שקיבלה את עמדתנו. בית המשפט קיצר את מרבית תקופת המעצר". לדבריו, "על פניו מדובר באירוע טראגי וקשה. עם זאת, יכול מאוד להיות שמדובר כאן בהורים שלא תרמו מאומה למעשים, כאשר הדברים נבדקים על ידי גורמים רפואיים".

עו"ד סגרון הוסיף כי "מדובר בילד שנמצא בטיפול מזה תקופה ארוכה, למעשה מיום היוולדו. הוא נמצא תחת השגחה של רשויות הרפואה, הרווחה, טיפולים רפואיים כאלה ואחרים. כל פעם מחליפים לו, בודקים אותו. לכן נבדקת האפשרות שמא, מדובר במחלה גנטית חמורה והתוצאות אמורות להינתן".