אם המחבל

אם המחבל מאריאל קוראת לבנה: "הסגר את עצמך"

"כבר הרבה זמן שלא ראיתי אותו", אמרה אמו הישראלית של עבד אל-חכים עאדל, תושב יפו בן 19 שרצח אתמול את הרב איתמר בן גל. "הוא לא ירוויח מהדבר הזה"
ניצן גלוסמן
06 בפברואר 2018
13:16

אמו של המחבל עבד אל-חכים עאדל, תושב יפו בן 19, שרצח אתמול בכניסה לאריאל את הרב איתמר בן גל, קוראת היום (שלישי) לבנה להסגיר את עצמו. בסרטון שפורסם מצולמת האם כשהיא בגבה למצלמה ומגנה את הרצח.


האם קראה לבנה לצאת ממחבואו ולהסגיר את עצמו לידי כוחות הביטחון. "אמרו לי שהבן שלי ביצע פיגוע, הופתעתי, כבר הרבה זמן שלא ראיתי אותו", אמרה האם. "אני מעדיפה שהוא יסגיר את עצמו, הוא לא ירוויח מהדבר הזה. זה לא יועיל לו, זה לא יעשה לו טוב. להיפך, זה רק יהרוס אותו. למעשה זה כבר הרס אותו". 

עבד אל-חכים עאדל רצח אתמול בצהריים בדקירות סכין את הרב איתמר בן גל בכניסה לאריאל. הוא נמלט מן המקום כשהוא משליך את הסכינים שהחזיק. קצין צה"ל ניסה לבלום אותו בעזרת רכבו. הוא פגע בו אך המחבל נמלט מן המקום. כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחריו.

לפני הצהריים הובא למנוחות הרב איתמר בן גל בהתנחלות הר ברכה. כאלף בני משפחה, חברים ומכרים ליוו אותו בדרכו האחרונה. אביו, דניאל, ספד בדמעות לבנו: "אין לנו מושג איך להמשיך מכאן בלעדיך, בלי החיוך שלך, בלי פניך הטובים והקורנים מאושר תמיד. נמשיך ללוות את ילדיך הקטנים והמתוקים, עד אשר יזכו לבנות את בתיהם בישראל למען יידעו הזדים הארורים שתכניתם המרושעת לעצור את מפעל ההתיישבות וחזון הגאולה לא תצלח. אוי לו למי שמטיל כסות בין עם ישראל לארץ ישראל בשעה שנזקקים זה לזה. תחת החיים שנגדעו יקומו בתים לתפארת בגב ההר ובכל מקום בארץ ישראל".