המאבטח שנדקר בכרמי צור

מאבטח נפצע קל בפיגוע דקירה בהתנחלות כרמי צור, המחבל נורה ונהרג

סמוך לשעה 05:30 לפנות בוקר הגיע מחבל לשער ההתנחלות ודקר את המאבטח, שפונה במצב קל לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים
ענבל תמיר וורד פלמן
07 בפברואר 2018
07:35
עודכן ב 07:46

מאבטח בן 35 נפצע לפנות בוקר (רביעי) קל בפיגוע דקירה בהתנחלות כרמי צור שבגוש עציון. איש אבטחה נוסף שהיה במקום פתח בירי לעבר המחבל והרג אותו.

המאבטח, בוריס בלבלווה, פונה ליחידת הטראומה שבבית החולים הדסה עין כרם עם פגיעה בידו ובהכרה מלאה, שם עבר בדיקות הדמיה. מנהל המחלקה האורטופדית בהדסה עין כרם, הפרופ׳ רמי מושיוב, אמר כי "הפציעה מתרכזת בכף היד, פרט לכך הוא בריא ואני אופטימי, התחושה שלו תקינה". מושיוב הוסיף כי בין המאבטח לבין המחבל התפתח קרב במגע קרוב.

האירוע התרחש בשעה 05:30 לפנות בוקר, אז המחבל הגיע לשער ההתנחלות ודקר את המאבטח. צוות מד"א, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, העניק לפצוע טיפול רפואי במקום ופינה אותו לבית החולים.

הסכין שבה בוצע הפיגוע בכרמי צור


ביום שני נרצח איתמר בן גל בן ה-29, תושב ההתנחלות הר ברכה שבשומרון, בפיגוע דקירה בצומת אריאל. מחבל הגיע לטרמפיאדה בכניסה לעיר כשהוא חמוש בשני סכינים, התנפל עליו בדקירות והצליח להימלט מהמקום. הוא הצליח להימלט מזירת הפיגוע.

אמש דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים, כי במסגרת המצוד אחר המחבל, עבד אל-חכים עאדל עאצי בן ה-19, תושב יפו המחזיק בתעודת זהות כחולה - פשטו כוחות הביטחון על שני מבנים בשכם.

מהדיווחים עולה כי אחד המבנים שבהם בוצעה הפשיטה הוא של אביו של המחבל. בפשיטה נהרג על פי הדיווחים, פלסטיני אחד ונפצעו עשרות נוספים - חלקם באורח קשה.

אתמול לפנות בוקר, חיסלו כוחות הביטחון את המחבל אחמד נאסר ג'ראר, מפקד החוליה שרצחה בחודש שעבר את הרב רזיאל שבח סמוך לחוות גלעד בשומרון. במהלך ניסיון מעצרו, יצא המבוקש חמוש ממבנה בו הסתתר באל-יאמון, באזור ג'נין, ונורה על ידי הכוחות. על גופתו של המחבל נמצאו נשקי M-16 ותיק עם מטענים.