בית החולים וולפסון
צילום: ויקיפדיה CC BY-SA 3.0

הרופא שהושעה בגלל הטרדה מינית מסיר את מועמדותו למנכ"ל וולפסון

אף על פי שנמצא אשם בהתנהגות בלתי הולמת כלפי מתמחות, פרופסור יהודה אדלר המשיך עד לאחרונה לקדם את מועמדותו לתפקיד באמצעות כתבות ממומנות ברשת. כעת הוא טוען: אני כבר לא במרוץ
יערה שפירא
07 בפברואר 2018
13:25
עודכן ב 18 נובמבר 19:40

פרופסור יהודה אדלר, קרדיולוג בכיר שנמצא לאחרונה אשם בהתנהגות שאינה הולמת בגין הטרדה של מתמחות ואף הושעה בגללה, טען היום (רביעי) כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל בית החולים וולפסון שבחולון. בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב' פורסם כי אדלר קידם בתקופה האחרונה את מועמדותו לתפקיד, בין השאר באמצעות כתבות ממומנות ברשת, שכללו מידע שגוי סביב התלונות נגדו.

לפני כחודש הוחלט להשעות את אדלר מתפקידו הבכיר בבית החולים, לאחר שחמש נשים העידו בפני נציבות שירות המדינה כי הטריד אותן מינית. ארבע מהן טענו כי עשה זאת בזמן שהיו כפופות לו כמתמחות, והפנה כלפיהן אמירות כמו "את לא יפה, אבל משהו באישיות שלך עושה לי את זה. אני אזיין אותך".

פרופסור יהודה אדלר (צילום: ויקיפדיה CC BY-SA 3.0)

באגף המשמעת קיבלו את עדויותיהן, וקבעו כי "הצטברות התלונות מעלה תמונה בעייתית של עובד בכיר שהתנהלותו כלפי רופאות צעירות, שמעמדן בבית החולים אינו מובטח, אינה הולמת". עוד נכתב בנוגע לאדלר: "התבטאויותיו והתנהגותו הפכו את סביבת העבודה שלהן לבעייתית ולא נעימה, במיוחד נוכח פער המעמדות הברור בינו לבין אותן עובדות".

למרות הקביעות הללו ולמרות השעייתו, אדלר לא הפסיק לקדם את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל וולפסון, בין השאר באמצעות רכישת תוכן ממומן. כך, למשל, פורסמה לאחרונה כתבה במדור הממומן באתר האינטרנט של "ישראל היום", תחת הכותרת "יהודה אדלר: מעמדת החשוד לעמדת המנכ”ל". בין השאר נטען בכתבה כי אדלר נוקה מהחשדות כלפיו, כי הוא "דמות מופת ומודל לחיקוי" וכי מדובר היה בתלונות שווא שהוגשו בשל "אינטרסים ופוליטיקה קטנה, שאיתה צריכים להתמודד אנשים שהגיעו להישגים אמיתיים בחייהם". שישה ימים לאחר שפורסמה, הידיעה הוסרה מהאתר.

בתגובה לפרסום בכאן רשת ב', הודיע אדלר כי הוא כבר איננו מועמד לעמוד בראש בית החולים. "הונחה בפניי בימים האחרונים הצעה להקמה ולניהול בית חולים קרדיולוגי בעיר מרכזית באירופה. בכוונתי להיעתר לה", מסר.

מברק רום, בעלי המדור הממומן של ישראל היום החתום על הכתבה העוסקת באדלר, נמסר בתגובה: "הכתבות משווקות למקדמי אתרים שרוכשים חבילות שנתיות, ולכן אין תמחור פר כתבה. קורה שנופלות טעויות ולכן הכתבה הוסרה". 

*עדכון לתאריך 18.11.18: אדלר זוכה בהליך המשמעתי מהתנהגות שאינה הולמת.