חיילי צה"ל סמוך לשכם
צילום: נאסר אישתייח', פלאש 90

פרסום ראשון: צה"ל מתגבר את כוחותיו ביו"ש בעקבות ההסלמה בגזרה

לאחר שני הפיגועים הקטלניים שאירעו בחודש האחרון בחוות גלעד ובאריאל, הוחלט כי כמה גדודים יתגברו את הכוחות בגזרה
רועי שרון
07 בפברואר 2018
21:02

בשל ההסלמה ביו״ש צה"ל החליט לתגבר את כוחותיו בגזרה בכמה גדודים בסוף השבוע הקרוב, כך פורסם לראשונה היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. ההחלטה התקבלה לאחר שני הפיגועים הקטלניים - בחוות גלעד, שם נרצח הרב רזיאל שבח, ובאריאל, שם נרצח הרב איתמר בן גל - שאירעו בחודש האחרון.

הגדודים צפויים לתגבר בצירים, במוקדי החיכוך, ובמעצרים. גורם נוסף שהביא להחלטה הוא התפרעות של מאות פלסטינים שאירעה אתמול במהלך מבצע מעצרים בשכם.


כמו כן, הבוקר מאבטח בן 35 נפצע קל בפיגוע דקירה בהתנחלות כרמי צור שבגוש עציון. איש אבטחה נוסף שהיה במקום פתח בירי לעבר המחבל והרג אותו. האירוע התרחש בשעה 05:30 לפנות בוקר, אז המחבל הגיע לשער ההתנחלות ודקר את המאבטח. צוות מד"א, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, העניק לפצוע טיפול רפואי במקום ופינה אותו לבית החולים.

אלמנת איתמר בן גל: "הנחמה תהיה לראות את היישוב גדל"

היום אמרה אלמנתו של איתמר בן גל, תושב ההתנחלות הר ברכה שנרצח השבוע בפיגוע באריאל, כי "הנחמה היחידה היא לראות את היישוב הר ברכה מתפתח והופך לעיר". אמו הוסיפה: "על כל דבר איתמר חשב בגדול. אז גם היישוב צריך להיות עכשיו גדול. גדול ברמה שאף אחד לא יבין איך זה קרה אפילו. גדול ברמה של עוד שכונות. ועוד שכונות".

אמש דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים, כי במסגרת המצוד אחר המחבל שרצח את בן גל, עבד אל-חכים עאדל עאצי בן ה-19, תושב יפו המחזיק בתעודת זהות כחולה - פשטו כוחות הביטחון על שני מבנים בשכם.


מהדיווחים עולה כי אחד המבנים שבהם בוצעה הפשיטה הוא של אביו של המחבל. בפשיטה נהרג על פי הדיווחים, פלסטיני אחד ונפצעו עשרות נוספים - חלקם באורח קשה.

אתמול לפנות בוקר, חיסלו כוחות הביטחון את המחבל אחמד נאסר ג'ראר, מפקד החוליה שרצחה בחודש שעבר את הרב רזיאל שבח סמוך לחוות גלעד בשומרון. במהלך ניסיון מעצרו, יצא המבוקש חמוש ממבנה בו הסתתר באל-יאמון, באזור ג'נין, ונורה על ידי הכוחות. על גופתו של המחבל נמצאו נשקי M-16 ותיק עם מטענים.