גבול ישראל-לבנון
צילום: הדס פרוש, פלאס 90

שליח ארה"ב ללבנון: "ישראל אינה מעוניינת בהסלמה"

בעקבות הסכסוך על בניית גדר הגבול השנויה במחלוקת הגיע השליח האמריקני ללבנון כדי לדון בנושא. נשיא לבנון: "ישנם מגעים למניעת החמדנות הישראלית"
רויטרס
08 בפברואר 2018
15:06

גורם לבנוני בכיר הודיע היום (חמישי) כי ארצות הברית הבטיחה שלישראל אין רצון להגיע להסלמה באזור. זאת במסגרת ביקורו של השליח האמריקני, דיוויד סאתרפילד, בלבנון בעניין בניית גדר הגבול השנויה במחלוקת בין המדינות.

בנוסף לכך אמר נשיא לבנון, מישל עאון, כי ישנם מגעים כדי "למנוע את החמדנות הישראלית", לדבריו. "ישנה תקשורת מתמשכת באמצעות האו"ם ומדינות ידידותיות כדי לטפל בנושא זה, בתקווה שישראל לא תוביל להסלמה", אמר הנשיא בישיבת הממשלה. הוא אף הדגיש כי "אנחנו נגיב על כל מתקפה".

סאתרפילד הגיע אתמול ללבנון. על פי דיווחים בתקשורת המקומית, הוא ידון עם מארחיו במחלוקת בין ישראל ללבנון בעניין הגבול הימי והיבשתי. ממשלת לבנון שבה והזהירה בימים האחרונים שלא תאפשר לישראל לקדם את בניית גדר הביטחון בגבול היבשה. היא אף הבהירה שלא תיתן לישראל להשתלט על מצבורי הגז הטבעי שבמים הטריטוריאליים שלה.

על רקע הביקור, הודיעה השגרירות האמריקנית בביירות הודיעה כי ארצות הברית תעביר ללבנון עוד 12 מיליון דולר. זאת במסגרת הסיוע הצבאי האמריקני למאבק בדאעש. כמו כן, גורם ביטחוני לבנוני אמר לרשת אל-מיאדין שצה"ל החל בבניית גדר הגבול מחוץ לאזורים שלבנון התנגדה שהוא יבנה בהם.