בית הספר בג'לג'וליה שבו נורה תלמיד

הילד שנורה בבית הספר משחזר: "אין לי מושג למה עשו את זה"

וואסים עבד אל-ג'אפר בן ה-17, שנורה בג'לג'וליה על ידי רעול פנים במהלך יום לימודים, מתאושש בבית החולים. "שמעתי רעש וראיתי שכולם ברחו. לא הבנתי שזה כוון אליי. אני לא מפחד לחזור"
לירן כוג'הינוף
08 בפברואר 2018
15:33

"עמדתי בבית הספר ליד הקיוסק ושמעתי רעש כמו של ירי. כל התלמידים ברחו, ואז ראיתי אותו ניגש אליי – ויורה בי". כך שחזר היום (חמישי) הנער וואסים עבד אל-ג'אפר, בן 17, שנורה אתמול באמצע יום לימודים בבית ספר בג'לג'וליה בידי רעול פנים, שהצליח להימלט מהמקום. עבד אל-ג'אפר מתאושש כעת בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, ואמר בראיון לכאן חדשות כי אינו חושש לשוב לספסל הלימודים כשיחלים.

וואסים עבד אל-ג'אפר בבית החולים

"לא ראיתי מי עשה את זה כי הוא היה רעול פנים. לא שמעתי גם שאמר משהו לפני שירה. אין לי מושג למה עשו לי את זה", הדגיש הנער. לדבריו, "השומר בבית הספר לא יכול לעשות כלום, כי אין לו אפילו נשק או שום אמצעי אחר להגנה עצמית".

הנער הפצוע הבהיר כי למרות החשש, הוא מתכוון לחזור לבית הספר. "יש קצת פחד, זו תחושה של חוסר ביטחון, אבל אני חייב לחזור. אין מה לעשות", אמר. "אלה דברים שקורים הרבה בג'לג'וליה, מסוכן פה ויש ירי, אבל זה לא קרה אף פעם בתוך בית ספר".

תיעוד: הרגעים שלאחר הירי בבית הספר בג'לג'וליה


אתמול בצהריים נכנסו שני חמושים לבית הספר שבו הוא לומד בג'לג'וליה דרך השער הראשי. הם ירו בנער, פצעו אותו באורח קל-בינוני ונמלטו מיד מהמקום. במשטרה ממשיכים לחקור את האירוע, שבעקבותיו הודיע ראש המועצה על השבתת הלימודים היום.

"חצי מהתלמידים לא הגיעו לבית הספר"

מנהלת התיכון בג'לג'וליה שבו נורה אל-ג'אפר, דראקאן ריאן, אמרה היום בראיון לכאן רשת ב' כי כמחצית מהתלמידים בחרו שלא להגיע היום ללימודים. "התלמידים זקוקים לחיזוק. צמרת משרד החינוך התגייסו והם נוקטים צעדים בנושא", אמרה המנהלת.

לדבריה, "המצב הזה נורא ומזעזע, הכל היה פתאומי. לא היה תקדים לדבר כזה. נכנסו שני רעולי פנים חמושים בנשק דרך השער, הגיעו לנער והתחילו לירות. זה פחד נוראי וסכנת חיים". על השאלה כיצד מרגיעים את התלמידים, השיבה: "גם התלמידים וגם אנחנו צריכים חיזוק. כולנו נמצאים פה ביחד. כמו שזה קרה לתלמיד, מחר זה עלול לקרות גם למורה".

הבוקר ביקרו שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ״ל משרדו, שמואל אבואב, בבית הספר. הוא סייר במקום שבו אירעה תקרית הירי, ושוחח עם הצוות החינוכי והתלמידים. בנט ציין כי האירוע מהווה חצייה של כל הקווים האדומים. "זה חמור בצורה בלתי רגילה. לא נקבל אלימות בבתי הספר. מבחינתי בית הספר הזה הוא כמו בית הספר של הילדים שלי, כל ילד וילדה הם כמו הילדים שלי. כמו שלא הייתי מוכן שתהיה אלימות בבית הספר שלהם  - ככה לא אקבל אותה פה. בית הספר צריך להיות מקום בטוח, לתלמידים ולמורים, הורים צריכים להיות רגועים כשהם שולחים את ילדיהם לבית הספר מדי בוקר. אנחנו, כמערכת החינוך, צריכים להיות חזקים עם כל הקשיים כי הילדים מסתכלים עלינו ושואבים כוח. אתם לא לבד״.