ביתו של מני יצחקי
צילום: ניוז 1

התמונות מאחורי טענת המשטרה למעקבים אחר אגף החקירות

ביוני 2016, עוד לפני חקירות נתניהו, לעיריית ירושלים הגיעו פניות על עבירות בנייה שביצע לכאורה בביתו ראש אגף החקירות והמודיעין לשעבר ניצב מני יצחקי. העירייה בדקה, ולא מצאה עדויות לעבירות
רועי ינובסקי ותמר אלמוג
08 בפברואר 2018
21:36

יממה לאחר מה שנראה כעימות חסר תקדים בין ראש הממשלה ומפכ"ל המשטרה נחשפות היום (חמישי) התמונות העומדות שבבסיס טענות המשטרה על מעקבים שבוצעו אחר קצינים בכירים ובהם מי שניהל את חקירות נתניהו, ניצב בדימוס מני יצחקי.

סמוך למועד שבו התבטא המפכ"ל בשיחות סגורות על גורמים שמנסים לפגוע באגף החקירות צולם ביתו של ניצב יצחקי והועלתה טענה שבוצעו בו עבירות בנייה. לעיריית ירושלים הוגשה תלונה בעניין. היא נבדקה ובהמשך שללה אותה העירייה.


התבטאות המפכ"ל ותיעוד ביתו של יצחקי התרחשו ביוני 2016, חצי שנה טרם חקירת ראש הממשלה באזהרה. התמונות פורסמו אז באתר news1.  במשטרה מצביעים על האירוע כניסיון לפגוע באנשי אגף החקירות.

לפני כמה חודשים פנה המפכ"ל אלשיך ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה שי ניצן עם מידע מודיעיני שהעלה חשד כי אכן ישנם ניסיונות לעקוב אחר קציני משטרה. השניים ביקשו מהמפכ"ל להעביר אליהם כל מידע נוסף או עדות שבידי המשטרה, כדי להחליט אם וכיצד לקדם את הנושא. למרות זאת, לא חזר אלשיך עם מידע נוסף מאז ובדיקה לא נפתחה.

עיריית ירושלים מסרה בתגובה לדברים כי הנושא כבר נבדק בעבר. "על פי בדיקת עיריית ירושלים, לא ידוע על עבירת בנייה בנכס הנדון ולא נמצאה עילה לנקוט פעולות אכיפה".

מהמשטרה נמסר: "כפי שענינו בעבר, עיריית ירושלים בדקה את העניין, ונמצא כי כל התהליך היה תקין. פרסום הדברים הוא באחריות המפרסם".