מרים בן גל, אלמנתו של איתמר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אלמנת הנרצח בפיגוע באריאל: "התשובה היחידה לטרור היא לבנות פה"

מרים בן גל, שבעלה איתמר נדקר למוות בשבוע שעבר, אמרה בכאן רשת ב': "תמיד ידענו שיש סיכון מסוים בלגור פה. נמשיך ליישב את הארץ הזאת בכל הכוח"
מערכת כאן חדשות
11 בפברואר 2018
10:29

מרים בן גל, אלמנתו של הרב איתמר בן גל שנרצח בשבוע שעבר בפיגוע הדקירה בצומת אריאל, קראה הבוקר (ראשון) בקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' להרחיב את הבנייה ביהודה ושומרון בעקבות הפיגוע. "אנחנו מבקשים מראש הממשלה – הדרך היחידה לתת תשובה לטרור היא לבנות ולהרחיב פה. צריך להפוך את הר ברכה שאיתמר כל-כך אהב לעיר", הצהירה.

האזינו לראיון עם מרים בן גל בקלמן-ליברמן:

"חשוב לנו לחיות פה ולפתח פה. הדרך היחידה להפסיק את הטרור היא לגור פה בעשרות אלפינו, ואז כבר לא יהיה דיון בזה שאנחנו כאן", אמרה בן גל. "התשובה לטרור היא להפוך את הר ברכה לעיר, להביא לפה הרבה יהודים".

לדבריה, "החיים פה שמחים ותוססים ואנחנו נהנים מכל רגע של מגורים פה. תמיד ידענו שקיים סיכון מסוים, אבל הוא בוודאי נמוך בהרבה מהסיכוי לחלות בסרטן או להיפגע בתאונת דרכים. אז אם אנשים מעזים לעלות על רכב – זה הרבה יותר סיכון מאשר להחליט לגור פה".

"אני מרגישה שהקדוש ברוך הוא שלח לי משימה גדולה ולא פשוטה בכלל, אבל אני בטוחה שאנחנו חלק מתהליך של גאולה ושעם ישראל ייצא מזה חזק יותר וטוב יותר", הוסיפה אלמנת הנרצח. על ההתמודדות של ילדיהם עם אובדן אביהם אמרה: "הילדים יודעים שאבא נרצח על ידי רשע, ושהוא נמצא בשמיים עכשיו – אבל איתנו כל הזמן".

היא סיפרה על בעלה איתמר: "הוא היה בן אדם שרוצה לעשות הכל הכי טוב, כי הוא ידע שזה מה שהתורה רוצה ממנו - לחיות את החיים הכי טוב, הכי שמח, הכי כיף. האהבה והפרגון שלו אליי, ההשקעה בילדים, כיבוד ההורים, העבודה כמחנך, השכנות – הכל הוא עשה הכי טוב".

המחבל שרצח את בן גל, וטרם נתפס, הוא עבד אל-חכים עאדל עאצי, אזרח ישראלי בן 19 בעל תעודת זהות כחולה המתגורר ביפו. הוא בן לאם ישראלית ואביו משכם.

כחלק מהמצוד אחריו, כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו ביום שלישי האחרון כי כוחות הביטחון פשטו על שני מבנים בשכם, אך עזבו אותם כעבור כשעה. מהדיווחים עולה כי אחד המבנים שבהם בוצעה הפשיטה הוא של אביו של המחבל. עוד דווח כי פלסטיני אחד נהרג ועשרות נפצעו בעימותים עם כוחות הביטחון, בהם שניים באורח קשה.