היועמ"ש אביחי מנדלבליט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מגיש העתירה נגד המלצות המשטרה: "נוהג לא חוקי כדי להפיל ממשלה מכהנת"

עורך הדין יוסי פוקס הסביר בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב' מדוע עתר נגד פרסום ההמלצות בתיקי נתניהו. לטענתו הוא לוחם צדק, ואיש המחנה הלאומי
מערכת כאן חדשות
12 בפברואר 2018
10:17

עורך הדין יוסי פוקס, שעתר לבג"ץ נגד פרסום המלצות המשטרה בתיקי נתניהו, אמר הבוקר (שני) כי הוא פועל בשני כובעים: לוחם צדק, ואיש המחנה הלאומי המעוניין שהממשלה תמלא את ימיה. בראיון לתכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב' הסביר פוקס: "אין סיבה לאפשר למשטרה להשתמש בנוהג לא חוקי כדי להפיל ממשלה מכהנת".

הוא הוסיף כי לא סתם כך הוסמך היועץ המשפטי לממשלה לקבוע באופן בלעדי אם להגיש כתב אישום בנושא. כך שלטענת פוקס, כל דבר שקודם להחלטת היועץ, פוגע בשיקול דעתו ופוגם בהליך. בנוסף אמר עורך הדין שאם תהיה החלטה על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה לאחר שימוע, הוא לא יוכל להשאר בתפקידו יום אחד נוסף.

המדינה אמורה למסור לבג"ץ עד הצהריים את תגובתה לעתירה ועד אז הנחה היועמ"ש אביחי מנדלבליט לעכב את פרסום ההמלצות. העתירה הטוענת כי אין למשטרה סמכות חוקית לצרף המלצות לתיקים שהיא מעבירה לפרקליטות, בהם תיקי החקירות של ראש הממשלה. בעבר כבר פנה פוקס ליועמ"ש בטענה כי ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט אינו יכול להמשיך בתפקידו בשל החקירה נגדו.