יו"ר קק"ל, דני עטר
צילום: פלאש 90

עובדת קק"ל: "הודרתי מישיבות, ניסו להיכנס לתיבת הדואר שלי"

מיכל זילקה, שקיבלה צו הגנה לחושפי שחיתויות, מספרת בראיון לכאן רשת ב' על ההתנכלויות עקב שיתוף הפעולה שלה עם מבקר המדינה. האזינו
צח שפיצן
12 בפברואר 2018
12:07

"הודרתי, לא שותפתי בישיבות. השיא היה כשזומנתי לשימוע על משנהו שלא עשיתי, שלא הייתה להם הוכחה", כך סיפרה היום (שני) מיכל זילקה לקרן נויבך בתכנית סדר יום בכאן רשת ב'. צח שפיצן חשף בתכנית כי זילקה קיבלה בשבוע שעבר צו הגנה לחושפי שחיתויות ממבקר המדינה, לאחר התנכלויות שחוותה בשל שיתוף הפעולה שלה עם המבקר. לדבריה, הן החלו לאחר שיחה עם היו"ר דני עטר.

המבקר קובע בצו ההגנה כי ״קק"ל לא שיתפה פעולה עם עובדי ביקורת המדינה והערימה עליהם קשיים רבים. העובדת הייתה מבין העובדים הבודדים שסייעו לביקורת ועל כך מגיעים לה שבחים״.

"נכון שהדוח מתייחס להנהלה הקודמת, אך צו ההגנה ניתן לי על התנכלות שחוויתי בהנהלה הנוכחית", סיפרה זילקה. "שיתפתי פעולה בצורה מלאה כמי שמאוד קשורה ואוהבת את הארגון וחושבת שהוא נחוץ וראוי וצריך תיקונים. הצו מאפשר לי כסמל לחושפי שחיתות להרים את הראש".

לקראת סוף שנת 2015 התמנה ליו"ר קק"ל דני עטר. "זומנתי לישיבה בלשכת היו"ר והשיחה הובילה לכך שאני סיפרתי על שיתוף הפעולה שלי עם מבקר המדינה", סיפרה זילקה. מאותו רגע היא נתקלה במסכת התנכלויות, ששיאה, כאמור, בזימון לשימוע. "הדרישה לשימוע הייתה כדי להיכנס לתיבת הדואר שלי והתחושה שלי הייתה שהם כבר עשו זאת", סיפרה.

זילקה הגישה את הבקשה לצו הגנה במאי 2016. לאחר בדיקה של כמעט שנתיים, מצא מבקר המדינה כי יש קשר סיבתי בין השיחה עם היו"ר עטר לבין ההתנכלויות כלפיה.

מקק"ל נמסר בתגובה: ״איסוף החומרים לדוח התבצע בתקופת ההנהלה הקודמת. מרגע כניסתו לתפקיד של עטר זכתה הביקורת לשיתוף פעולה מלא. ההחלטות בעניינה של העובדת התקבלו על ידי הגורמים המקצועיים ללא קשר להנהלה״.