דניאל מעוז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דניאל מעוז הודה: זייפתי מכתב המפליל את אחי

מעוז שרצח את הוריו בשנת 2011 הורשע בבידוי ראיות בעקבות זיוף המכתב המנסה להביא לזיכויו. בעקבות הרצח הוא נשלח לשני מאסרי עולם וחמש שנות מאסר נוספות
אמוץ שפירא
12 בפברואר 2018
13:01

דניאל מעוז, שרצח את הוריו בשנת 2011, הודה הבוקר (שני) שבדה את המכתב המנסה להפליל את אחיו ברצח. בעקבות כך הוא הורשע בעבירות בידוי ראיות. לטענתו הוא ניסה להשפיע על ההליך המשפטי בעניינו ולהביא לזיכויו. 

מדובר במכתב ששלח מעוז לפרקליטות, בעזרת שותפו למעצר באותה תקופה רוני בן ארבון. במכתב האנונימי נכתב: "ראיתי אותו יוצא מהבית, נועל את הדלת וחולף בריצה על פני שכן שהסתתר בחצר. בעניין הזה אין לטעות, זה היה ניר מעוז בוודאות". בעקבות כך הוגש נגד השניים כתב אישום, והיום הודה מעוז במעשה. 

עורכת הדין אפרת פילזר-ביגמן, פרקליטות מחוז ירושלים, מסרה: "מעוז הורשע כי ניסח ושלח, בעזרת אחר, לבית משפט, לתביעה ולסניגורו מכתב שעליו חתום, בכזב, עד ראייה לרצח, שטוען כי אחיו הוא זה שרצח את ההורים. הוא הודה כי מעבר לפשעו הוא ניסה למלט עצמו מן הדין, תוך שלא בחל באמצעים וניסה בנוסף לכך גם להפליל את אחיו במעשה הרצח הנפשע".

באוגוסט 2011 רצח מעוז את הוריו בדיקות סכין בביתם בשכונת רמות בירושלים. בעקבות כך נגזרו עליו שני מאסרי עולם מצטברים וחמש שנות מאסר נוספות. לפי החשד נקלע דניאל מעוז לחובות גדולים והוא ביצע את הרצח כדי לזכות בכספי הירושה של הוריו, וכך לכסות את חובותיו. במהלך משפטו סיפר מעוז ארבע גרסאות שונות לרצח, ובין היתר אף טען שאחיו ביצע את המעשה.