משטרה באוסטרליה
צילום: אי-פי

אשת חינוך המבוקשת בגין עבירות מין נעצרה ותוסגר לאוסטרליה

תושבת השומרון בשנות ה-50 לחייה הייתה מבוקשת על ידי האינטרפול בגין עבירות מין בתלמידות בבית ספר שאותו ניהלה. בתום חקירה בארץ, היא נעצרה בחשד שזייפה מחלת נפש והליך הסגרתה יחודש
ענבל תמיר ונופר משה
12 בפברואר 2018
16:07

אישה בשנות ה-50 לחייה מאזור השומרון נעצרה היום (שני) בחשד שהתחזתה לחולת נפש על מנת להתחמק מהסגרתה לאוסטרליה, שם היא מבוקשת בגין ביצוע עבירות מין בשלוש אחיות מבית הספר שבו שימשה מורה ומנהלת. במשטרה מייחסים לה עבירות של שיבוש הליכי משפט בנסיבות מחמירות, בידוי ראיות והתחזות. היא צפויה להיות מוסגרת לאוסטרליה. 

האישה נמלטה מאוסטרליה לישראל בעקבות החשדות נגדה. המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה עתרה כבר באוגוסט 2014 לבית המשפט המחוזי בירושלים על מנת לקדם את הסגרתה בחזרה לאוסטרליה, אך זה עצר את התהליך בשל קביעה של הפסיכיאטר המחוזי שהיא לא כשירה לעמוד לדין בשל מצבה הנפשי. מאז, התכנסה ועדה פסיכיאטרית שלוש פעמים כדי לדון בעניינה, ובכולן היא קבעה שהמורה עדיין איננה כשירה.

לפני כחודש, לבקשת חוליית האינטרפול, נפתחה חקירה בעקבות ראיות לכך שהיא מעמידה פנים כי היא סובלת מחמלת נפש על מנת למנוע את הסגרתה. תחילה פעלה המשטרה באופן סמוי, והיום, עם מעצרה, החקירה הפכה לגלויה.

מהמשטרה נמסר כי במסגרת חקירת החשד שהאישה מתחזה לחולת נפש, "בוצעו מגוון פעולות מורכבות ומתוחכמות, שדרשו שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ושבמהלכן נאספו ראיות וממצאים נגד החשודה".

לאחר מעצרה היא הועברה לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ש"י במשטרה, והיא תובא לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בפתח תקווה. במקביל, בפרקליטות ביקשו לחדש את תהליך הסגרתה לאוסטרליה בבית המשפט המחוזי בירושלים.

במועצה לשלום הילד אמרו היום בתגובה למעצרה של האישה: "יש לשבח את רשויות אכיפת החוק, ובהן המשטרה והפרקליטות, שלא הרפו מהמקרה וניהלו חקירה באמצעים יצירתיים ונחושים על מנת להגיע לחקר האמת. אסור שישראל תשמש 'עיר מקלט' לחשודים בעבירות מין נגד קטינים, וודאי לא במקרים של בריחה מרשויות החוק על רקע חשד לעבירות כה חמורות. הרשויות צריכות למצות את הליכי ההסגרה המתבקשים על מנת להגן על הילדים בישראל מפני מי שעלולים לסכן את שלומם".