צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בת 7 נפצעה בינוני מנשיכות להקת כלבים משוטטים באופקים

תושב המקום שהיה עד לאירוע: "להקת הכלבים הזו מסתובבת פה כבר חודשים ארוכים. העירייה יודעת מכך". העירייה: "תופעה ארצית. לוכדים באופן שוטף את הכלבים"
איציק זוארץ
12 בפברואר 2018
19:18

ילדה בת שבע וחצי הותקפה וננשכה הערב (שני) בידי עשרה כלבים משוטטים ברחוב כליל החורש באופקים. הילדה פונתה לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהיא סובלת מנשיכות בכל חלקי גופה ומטופלת במיון הכירורגי.

כח אכיפה משולב שהגיע למקום האירוע זיהה את הילדה על הארץ תוך שהכלבים תוקפים אותה. משהתברר כי אין גישה בכלי רכב, הכח פתח בריצה תוך שהוא מניס את הכלבים, שניסו לתקוף אף אותו. שוטרת נשאה את הילדה עליה וליוותה אותה לבית החולים עד שהגיעה משפחת הילדה. שוטרים פועלים כעת לאתר את הכלבים.

נתי כהן, תושב אופקים, שהיה עד לאירוע, סיפר על התקרית: "ילדה הלכה עם סבתה ותינוק. תוך כדי שהם הלכו, חבורת כלבים שמסתובבת פה כבר חודשים ארוכים, תקפה אותן. ראיתי שמטפלים בהן כוחות של מתנדבים עד שהגיע מד"א".

לדברי התושב, "ראיתי את להקת הכלבים הרבה פעמים. הם משוטטים פה בלילה, בבוקר, בין הבניינים. התלוננו הרבה פעמים לעירייה וגם צילמנו אותם. העירייה טוענת ששטח השיפוט מסתיים פה בבתים, ובשדות שמעבר כבר אין (אחריות). עכשיו נפחד כשהילדים יירדו למטה".

מעיריית אופקים נמסר בתגובה: "תופעת הכלבים המשוטטים הינה תופעה ארצית, ובפרט באזורינו, כיוון שהם מגיעים מהשטחים הפתוחים ואנו מטפלים בזה בכל האמצעים שעומדים לרשותנו. עיריית אופקים לוכדת באופן שוטף את הכלבים באמצעות יחידת הפיצוח של משרד החקלאות וכן נעשים מארבים ותפיסות של הכלבים באופן עצמאי של הרשות".

עוד נמסר כי "מדובר במשימה לא פשוטה ולכן חברו כל ראשי הרשויות באזור והוחלט על איחוד שירותי הווטרינריה אזורית במסגרת אשכול נגב מערבי. במקרה הנוכחי מדובר על כלבים השייכים לחווה הממוקמת כקילומטר מהעיר, הם נתפסו ויטופלו בהתאם לחוק. אנו מאחלים לילדה רפואה שלמה".