רכבם של החיילים שהותקפו בג'נין

ניסיון הלינץ' בג'נין: "הם רצו להרוג אותנו, היה להם רצח בעיניים"

שוטרים פלסטינים הצילו את שני חיילי צה"ל שנכנסו בטעות לשטח הרשות, אחרי שהדפו כ-200 מתפרעים מרכבם ויצרו קשר עם המנהל האזרחי. נשקה של החיילת, שנלקח ממנה, טרם הוחזר לישראל
אורלי אלקלעי ורועי שרון
12 בפברואר 2018
21:40

"הם רצו להרוג אותנו, היה להם מבט של רצח בעיניים" – כך שחזרה היום (שני) חיילת צה"ל שנפצעה בינוני לאחר שכ-200 מתפרעים תקפו אותה וחייל נוסף בג'נין, שתעו עם רכבם ונכנסו לשטח הרשות הפלסטינית. החיילת עדיין מאושפזת בבית החולים העמק בעפולה, שם מצבה מוגדר קל-בינוני לאחר שנחתכה במצחה ונפגעה בידיה ממטר אבנים שהושלך לעברם. החייל הנוסף שוחרר לביתו במצב קל.

השניים חולצו מניסיון הלינץ' בסיוע מנגנוני הביטחון הפלסטינים, ומשיצאו משטח הרשות המתינו להם אמבולנסים שפינו אותם מיד לבית החולים. בעקבות האירוע, מחסום ג'אלמה שבכניסה לג'נין נסגר למשך כמה שעות שבהן לא הייתה כניסה או יציאה לג'נין וממנה. סמוך לשעה 17:00 הוא נפתח שוב למעבר, ומאז נשמר השקט במקום.מחקירת המקרה עולה כי שלושה שוטרים פלסטינים שהיו בקרבת מקום הם שמנעו את הלינץ' בשני החיילים. השוטרים זיהו את ההתפרעות, ואחד מהם שלף נשק והצליח להדוף את ההמון שהקיף את רכבם של השניים. במקביל, שוטר אחר יצר קשר טלפוני עם המנהל האזרחי, והגיש אותו לחייל על מנת שזה יסביר בעברית את המתרחש. כעבור זמן קצר, הם חולצו בחסות התיאום בין הצדדים.

החיילים דיווחו כי ניווטו בדרך באמצעות אפליקציית "וויז", אך טרם ברור אם היא הגורם לטעות. במהלך אירוע התקיפה, נחטף נשקה של החיילת שהיה ברכב והוא טרם הוחזר לידי ישראל. בדובר צה"ל אמרו כי האירוע מתוחקר.