ריאיות שנאספו
צילום: משטרת ישראל

סוכן סמוי הפליל מקורבים לשלום דומראני

33 נעצרו באשקלון וסביבתה בחשד לעבירות של סחר בסמים, סחיטה באיומים ואלימות. זאת לאחר ש"חייל" בארגונו של דומראני גויס כסוכן של המשטרה
אסף פוזיילוב
13 בפברואר 2018
10:56

המשטרה עצרה לפנות בוקר (שלישי) 33 חשודים באשקלון וסביבתה, בהם מקורבים לראש ארגון הפשע שלום דומראני הנושא עונש מאסר. הם חשודים בעבירות של סחר בסמים, סחיטה באיומים ואלימות. המעצרים נעשו בסיומה של חקירה סמויה שבמסגרתה הפעילה המשטרה סוכן סמוי שהפליל את העצורים.

הסוכן הופעל בשלושת החודשים האחרונים בין גורמים בארגון הפשיעה של שלום דומראני באשקלון במסגרת מבצע "סימן לבנים". לדבריו המשטרה, החשודים נהגו להטיל את אימתם על תושבים ברחבי העיר כשהם אינם בוחלים באמצעים ובמעשים.


בפשיטה לפנות בוקר על בתי החשודים נתפסו גם סמים וסכומי כסף גדולים במזומן. כמו-כן, נגררו כמה כלי רכב והמשטרה תבקש לחלט אותם. כל החשודים הועברו לתחנת המשטרה לחקירה ובמהלך היום יובאו לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.

הסוכן שימש בעצמו "חייל" של החשוד המרכזי, אחד המקורבים לדומראני. הוא גויס למשטרה כסוכן לאחר שנסחט אף הוא על ידי אחד החשודים. בחודשים שבהם פעל כסוכן הוא אסף ראיות מפלילות נגד 31 חשודים בשנות ה-20 לחייהם תושבי אשקלון, תושב מושב שחר ותושב מושב בת הדר. במהלך הפעילות הוא רכש מהחשודים סמים מסוג מריחואנה וקוקאין בכמויות שונות והביא לאיסוף ראיות גם כנגד כמה מהחשודים בעבירות אלימות וסחיטה באיומים.

במשטרה אמרו הבוקר כי במשך 5 שנים לא פעל סוכן סמוי שכזה באשקלון וכי הוחלט שהפעלת סוכן היא הדרך הטובה ביותר למיגור הפשיעה בעיר שהתבטאה באחרונה בריבוי של אירועי אלימות, הסמים והסחיטה באיומים.