הילדה שהותקפה

הילדה שהותקפה על ידי כלבים משחזרת: "ניסיתי לזעוק לאבא, ולא הצלחתי"

חנה, בת ה-7 שננשכה אתמול בידי עשרה כלבים משוטטים באופקים, סיפרה ממיטת אשפוזה: "הכלבים היו גדולים ונשכו אותי". בעל חווה הסמוכה למקום התקיפה נעצר
איציק זוארץ
13 בפברואר 2018
14:57
עודכן ב 17:57

חנה בת השבע, שהותקפה אתמול (שני) על ידי להקה של עשרה כלבים בפאתי העיר אופקים ונפצעה באורח בינוני, שחזרה היום ממיטת אשפוזה בבית החולים סורוקה שבבאר שבע את התקרית הקשה. המשטרה עצרה היום בעל חווה הסמוכה למקום התקרית בגין אי נקיטת אמצעי זהירות בחיה.

"יצאתי החוצה, לא ראיתי את הכלבים ופתאום הם נשכו אותי והפילו אותי על הרצפה", סיפרה. "הם היו גדולים, אני לא יודעת כמה כלבים היו. ניסיתי לצעוק לאבא שלי ולא הצלחתי. בסוף הגיעה משטרה ולקחה אותי".

הכלבים עזבו את הילדה לאחר ששוטרת שהגיעה למקום הבריחה אותם. היום היא הגיעה לבקר את חנה ולהתעדכן על מצבה.

המפגש עם השוטרת שהצילה את חנה: אמה של הילדה, קרן, סיפרה שהיא גאה בביתה שנאבקה בכלבים. "היא ניסתה להגן על עצמה, ונאבקה  עם הכלבים כמו ילדה גדולה. ממש נלחמה בהם ורצתה להבריח אותם. היא ניסתה לברוח אבל הם רדפו אחריה והפילו אותה. ממש כל הכבוד לה, היא הייתה חזקה", אמרה קרן. "אני רוצה להגיד לשוטרת תודה רבה מכל הלב, על כל הכוחות שלה, היא הגיעה ממש בזמן והצילה את הילדה שלנו".

תמיר גושן, סגן מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, אמר היום בתכנית כאן הערב בכאן רשת ב', כי עד כה נלכדו ארבעה מתוך עשרת הכלבים התוקפים וכי הבעלים אינם משתפים פעולה. הכלבים שנלכדו יוכנסו לתצפית כלבת בת 10 ימים, שלאחריה העריך גושן כי יוכרזו ככלבים מסוכנים. גושן ציין כי מדובר בכלבים שהוחזקו על ידי בעל חווה ולא כלבים פראיים, אלא כלבים שניתן להם לשוטט בניגוד לחוק.

המשטרה, כאמור, עצרה היום חשוד, בעל חווה בן 57, בגין אי נקיטת אמצעי זהירות בחיה. בית משפט השלום בבאר שבע האריך את מעצרו ביומיים. מהמשטרה נמסר כי היא מבקשת סיוע מרשות אחרת על מנת לתפוס את הכלבים".

עיריית אופקים הגיבה אתמול אחרי האירוע ומסרה: "תופעת הכלבים המשוטטים הינה תופעה ארצית, ובפרט באזורינו, כיוון שהם מגיעים מהשטחים הפתוחים ואנו מטפלים בה בכל האמצעים שעומדים לרשותנו. העירייה לוכדת, באופן שוטף, את הכלבים באמצעות יחידת הפיצוח של משרד החקלאות וכן נעשים מארבים ותפיסות של הכלבים באופן עצמאי של הרשות. במקרה הנוכחי מדובר על כלבים השייכים לחווה הממוקמת כקילומטר מהעיר, הם נתפסו ויטופלו בהתאם לחוק. אנו מאחלים לילדה רפואה שלמה".