זירת הירי בבית הספר בג'לג'וליה

הירי בבית הספר בג'לג'וליה: שני חשודים נעצרו

השניים , החשודים במעורבות בירי בשבוע שעבר שבו נפצע בן 17 באורח בינוני, הם תושבי ג'לג'וליה וטמרה. מעצרם הוארך בשישה ימים
שרון עידן
13 בפברואר 2018
15:20

תושב ג'לג'וליה בן 22 ותושב טמרה בן 28 נעצרו אתמול (שני) בחשד למעורבות בירי בשבוע שעבר בבית ספר תיכון בג'לג'וליה בשבוע שעבר. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרם בשישה ימים להמשך חקירה. באירוע הירי נפצע נער בן 17 באורח קל עד בינוני. החשודים נמלטו מהמקום לאחר הירי.

מבדיקת האירוע עולה כי השניים נכנסו לחצר בית הספר, ככל הנראה דרך השער הראשי כשהם חולפים על פני המאבטח, פתחו בירי לעבר התלמיד שנפצע והצליחו להימלט. הנער הפצוע פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

שר החינוך נפתלי בנט ביקר בבית הספר יממה לאחר הירי ונפגש עם מנהלת בית הספר דראקן ריאן. "קרה פה מעשה שחצה את כל הקווים האדומים - וזה חמור בצורה בלתי רגילה", אמר השר בנט. "מבחינתי בית הספר הזה הוא כמו בית הספר של הילדים שלי, וכל ילד וילדה הם כמו הילדים שלי. כמו שלא הייתי מוכן שתהיה אלימות בבתי הספר שלהם, כך לא אקבל אותה גם פה".

בשבוע שעבר התראיינה מנהלת בית הספר לתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב' וסיפרה על האירוע: "המצב היה נוראי, מזעזע, בלתי צפוי, לא היה שום תקדים או מידע מה עומד לקרות. זה היה באופן פתאומי, רעולי פנים חמושים בנשק, נכנסו דרך השער, הגיעו לנער שישב בחצר והתחילו לירות. אנחנו זקוקים לחיזוק. כל צמרת משרד החינוך התגייסו ונוקטים בצעדים. 50% התלמידים לא הגיעו לבית הספר יום לאחר הירי. גם השר והמנכ"ל ביקרו אותנו היום".