שר האוצר משה כחלון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כחלון על המלצות נתניהו: "רק היועמ"ש יחליט"

שר האוצר הגיב בדף הפייסבוק שלו להמלצת המשטרה להעמיד את ראש הממשלה לדין בגין שוחד: "אני ער לרחשי הציבור וקורא לחדול מהתקפות על המשטרה"
יואב קרקובסקי
14 בפברואר 2018
07:49

שר האוצר משה כחלון הגיב אמש (שלישי) לפרסום סיכומי חקירות המשטרה בתיקי ראש הממשלה, שבהם הומלץ להעמיד את בנימין נתניהו לדין בגין שוחד, והבהיר כי את ההחלטה הסופית בנוגע להגשת כתב אישום יקבל רק היועץ המשפטי לממשלה. "החוק קובע כי רק היועץ רשאי לקבל החלטות בעניין. עד אז אמשיך להוביל את הכלכלה הישראלית", הכריז כחלון בדף הפייסבוק שלו.

"לא יכול להמשיך לכהן": כל התגובות במערכת הפוליטית להמלצות בנוגע לנתניהו >>

רה"מ מגיב להמלצות: "דוח המשטרה מוטה, קיצוני ומכוער" >>

"אני ער לרחשי הציבור, מימין ומשמאל, בנוגע להמלצות המשטרה סביב חקירות ראש הממשלה", כתב שר האוצר. הוא הוסיף: "אני קורא לכולם - מימין ומשמאל - לחדול מהתקפות על המשטרה ועל מערכת שלטון החוק. יש לתת למערכות לפעול ללא לחצים, לא מימין ולא משמאל, ולפעול באופן מסודר, מקצועי ושקול".

בעקבות פרסום ההמלצות, התייצבו ח"כים ושרים בליכוד לצדו של נתניהו. השר צחי הנגבי אמר בראיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי "אני משוכנע שההחלטה לסגור את התיק תהיה קלה. הטיעונים של נתניהו הם טיעונים חזקים. כל כך פשוט בעיניי הסיפור של מי מחליט האם זה פשוט או לא - הציבור. אם אדם מקבל מתנה זה לא עניין משפטי".

לעומתו, ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) אמרה בכאן רשת ב' כי ראש הממשלה אינו יכול להמשיך לכהן בתפקידו בעקבות ההמלצות נגדו. "אני לא מדברת מפיו של החוק היבש, אלא על המציאות שבה ראש הממשלה לא יכול למוטט שלטון חוק של מדינה בשביל להציל אות עורו. דברי החנופה וההתייצבות הטוטאלית של חבריו בליכוד, השתיקה של שותפיו הקואליציוניים תדבק בהם ותיזכר להם לדראון עולם".